Koji bicikl za herniju diska

nema veze s body buildingom...

Koji bicikl za herniju diska

PostPostao/la iggyboy dana 24. 02. 2017. (21:44)

Pozdrav!

Prije 5-6 godina dijagnosticirana mi je jedna cervikalna i jedna lumbalna hernija. Bilo je uzas na pocetku ali s vremenom sam uspio ojacati misice koji i dan danas drze, ali voznja na mom Norco Kokanee nikad nije bila ista i postala je jako neugodna.

Ne koristima bajk za neznam sta... uglavnom je to voznja po gradu, Maksimiru,Dotrscini, od Zagreba do Samobora, po Krku itd.

Ali mi je Norco katastrofa...Boli me i lumbalni dio i vrat, vjerojatno od polozaja i nagnutosti i sokova od udaraca

Koja je vasa preporuka?

Mozda zenski bicikl gdje sam skroz uspravan? Ali opet to je mozda teze voziti po terenu koji nije beton tj izvan grada?

Preporucali su mi uzeti full suspension neki...ali ima li tu jeftinijih varijanti a da nije 10 000 kn i vise?

Uopce nemam ideju sto bi mi moglo pomoci a strah me pljunuti pare za nesto sto mi mozda nece biti dobro.
iggyboy

Reputation point: 0

Re: Koji bicikl za herniju diska

PostPostao/la Broj 1 dana 25. 02. 2017. (08:11)

Imam dvije diskushernije i u to vrijeme kada mi je ozljeda dijagnosticirana vozio sam DaBomb Molotov (jako jako kratka bicikla). To je postalo nemoguce voziti, pa sam u narednim godinama promjenio dva Cannondalea sa dva amortizera. Nisam imao nekih velikih problema. Moglo se voziti ali naravno bez skakanja. Tenutno vozim Canyon 29er front suspension i to je najbolja bicikla za moja ledja. Nevjerovatno, ali udobnija mi je od Cannondalea koji je imao 140mm hoda na zadnjem kotacu. Valjda mi geometrija odgovara. Tako da preporucam da probas nekog 29era sa prednjim amortizerom. Naravno ledja uvijek bole, ali u granicama podnosljivog. I moja preporuka je da uvijek i u sred ljeta nosis bubreznjak za motoriste, tako da ti ledja uvijek budu topla
Broj 1

Reputation point: 1

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 25. 02. 2017. (08:27)

ja nisam probao fully, ali imam takodjer 6mm L5S1 herniju. Od dijagnoze, zamijenio sam 3 rame, i sve su imale top tube 600mm ili sam kompenzirao ukupnu duzinu sa lulom i seat postom.. no u svakom slucaju... samo prednji ovjes... prilicno polegnuti polozaj.. i nikad bolovi tokom voznje... bez obzira na uvjete i kilometre...

Takodjer.. ovo grijanje ledja.. mi je tak.... old wive's tale.. nekome znaci, nekome ne.. mene dok boli.. mogu staviti 83 termofora.. nista ne pomaze....ako mi je ok.. mogu polu gol nahodavati vani. Stvarno nisam povezao sa hladnocom....

Sad sam cijelo vrijeme obucen, nisam vozio vec 2 tjedna zbog obaveza... i prosli tjedan zavrsio na injekcijama naklofena i dexametazona.... tako da.. stvarno nemam pravila...
ChILd_ReBoRn

Reputation point: 27

PostPostao/la Denzel dana 25. 02. 2017. (22:54)

Preporučam vam pročitati ovu knjigu http://www.google.hr/search?q=kako+pobi ... 2sHzuWpv4M:
Iskreno meni je puno pomogla i nadam se da ce i vama pomoći.
Denzel

Reputation point: 1

PostPostao/la pizzonia dana 27. 12. 2020. (23:44)

Protruzija L5S1. Koji bike je bolja opcija generalno? Mtb ili cestovni?

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
pizzonia

Reputation point: 0

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 28. 12. 2020. (06:17)

oba...
koji ti je drazi... Ja nemam problema sa nijednim
ChILd_ReBoRn

Reputation point: 27

Natrag na Fitness, trening i zdravlje

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.