bicikl za 160 kilaša?

nema veze s body buildingom...

bicikl za 160 kilaša?

PostPostao/la adaksinjo dana 06. 04. 2011. (13:47)

stavljam ovu temu u ovaj podforum jer imam prijatelja kojeg muci zdravlje, odnosno tezina, varira od 160-170kg.

zelio bi poceti voziti bicikl i pokusati skinuti koju kilu, a ja sam zaduzen da nadem neki bicikl koji ce izdrzati te silne kile :D

svi prijedlozi su dobrodosli, dakle koji bicikl, koji model, koje kotace, kako najbolje (citaj najjeftinije) sastaviti sto kvalitetniji bicikl, tu prvenstveno mislim na ramu i kotače, moze biti i single speed :D

naisao sam na univegu xxl - nova kosta oko 5800kn, rabljena oko 4000kn, u svakom ducanu prodavac ima svoju spiku, tipa da na bilo koju ramu stavimo jace kotace i bit ce ok, al nekako me strah da rama ne pukne cim sjedne gore :D

dakle bilo kakvi savjeti, komentari i sve ostalo je i vise nego dobrodoslo!

eto, zahvaljujem unaprijed!
ChILd_ReBoRn je napisao/la:36/40 gear ratio je 1,00
adaksinjo

Reputation point: 94

Re: bicikl za 160 kilaša?

PostPostao/la chufta dana 06. 04. 2011. (20:58)

Kvalitetna hardtail rama koja nije namijenjena cisto za xc ce biti najbolji izbor. Konkretno, bilo je nekad puno kona hoss, koje su prventstveno bile namijenjene za ljude kao sto je tvoj prijatelj, znaci cvrste ali bez freeride kuteva tako da se daju pedalirati. Pogledaj si jos kakvu all mountain ramu koje se vrte po black marketu ili ako nije problem dati malo vise ima u onom topicu o allmountain cro mo bikeova par jako zgodnih rama. kotaci ne trebaju biti overkill ali gledaj uzimati kvalitetne nabe i cvrsce obruce. naprimjer ova kombinacija koju prodaje konan bi bila jako dobar izbor. isto tako pazi na vilicu, neke xc vilice ce jako brzo ispustiti dusu pogotovo ako su zracne (potreba za visokim pritiskom...). od rabljenih stvari bi dosta povoljne bile iz marzocchi serije drop off, da se ih jeftino naci a prilicno su cvrste. uglavnom gledaj da je vilica na oprugu, vjerojatnije da ce duze trajati.
pogon je isto dosta bitan, preporucio bi neke od shimanovih sa vanjskim lezajevima tipa slx. na mjenjace ne bacaj novac, isto rade da li vozac ima 60 ili 160kg...
e, jos nesto, ona univega je totalni shit, dijelovi su neprilagodjeni onom sto treba tvom prijatelju. za te novce uz malo truda slozis posten rabljeni bike koji ce trajati.
"Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati."
chufta

Reputation point: 8

Natrag na Fitness, trening i zdravlje

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.