Prvi servis

lake teme za male mozgove i sve one koji se takvima osjećaju

Re: Prvi servis

PostPostao/la SaleFFS dana 14. 09. 2017. (07:52)

Sve jasno. Ne kažem da to isto nije dobra solucija ali ovo mi traje već preko godinu dana pa se tih 80 kn ne čini puno a trajati će još tko zna koliko.
SaleFFS

Reputation point: 1

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 14. 09. 2017. (08:16)

SaleFFS je napisao/la:Sve jasno. Ne kažem da to isto nije dobra solucija ali ovo mi traje već preko godinu dana pa se tih 80 kn ne čini puno a trajati će još tko zna koliko.

tako ok.. samo sto meni kroz podrum prodje dosta bicikala.. pa gledam ekonomiju :)
ChILd_ReBoRn

Reputation point: 27

PostPostao/la SaleFFS dana 14. 09. 2017. (08:25)

To je već drugi par opanaka :mrgreen:
SaleFFS

PostPostao/la Thermaltake dana 14. 09. 2017. (17:53)

nooboard je napisao/la:stavim malo grafitne masti na vrh šerafa da mi ne zapeku, istu koristim da napunim ležajeve u dmr v8 pedalama, ili podmažem vjenčiće u headsetu. Za te stvari tak svejedno koju mast ćeš stavit, a grafitna je u svakom slučaju jeftinija nego ta shimano.

Brodsku mast sam kupio za konuse u nabi. Tražio sam neku jeftinu alternativu za stare kotače. Za nove bi se vjerojatno isplatila ta premium.

To govorimo o onoj klasičnoj kalcijevoj grafitnoj masti šta se na ininoj benziskoj može nabavit ?

SaleFFS je napisao/la:Ovo mi se pokazalo kao odlična mast za manje više sve... konuse, dosjede... navoje da ne zapeku itd... Koristim ju sad već preko godinu dana i služi svrsi. A prije toga sam koristio najobičniju litijsku mast koju kupiš u berneru, wurthu itd... Ovo mi je nekako čišće i lako sa špricom podmazuješ točno tamo di treba.

http://www.ebay.com/itm/WELDTITE-TF2-LU ... SwvUlWqz-n

Baš sam ovu i gledao reko možda umjesto shimanove uzet, znači s njom mogu pedale to je nešto kao i anti seize ili je to više kao obična mast za podmazivanje ?
Thermaltake

Reputation point: 0

PostPostao/la SaleFFS dana 14. 09. 2017. (18:44)

Da možeš s njom i navoje da ne zapeku lagano podmazati.
SaleFFS

PostPostao/la Thermaltake dana 14. 09. 2017. (19:22)

SaleFFS je napisao/la:Da možeš s njom i navoje da ne zapeku lagano podmazati.

Pa meni ta TF2 izgleda isto ko i Shimanova Premium grease :D

Koja je sad razlika između te TF2 i Anti seize kad i ovu TF2 mogu metnut na navoje pedala itd.

BTW

Pokupio danas bicikl sa servisa sve su fakat fino uštimali i mašinica radi prekul sada, to je ionako besplatan servis, a i bicikl je nov tako da praktički niti nema se šta puno na njemu još uvijek dirat. Tako da znači ipak je bilo do fajntjuninga. Što se obruća tiče prednji su centrirali, ali zadnju nisu. No nije bed ako će se više iskrivit imam ključ nabavio za ispravljanje pa ću sam ispravit.
Thermaltake

PostPostao/la SaleFFS dana 15. 09. 2017. (09:19)

Anti seize je isključivo baš za to što piše a ove masti su za podmazivanje i isto dobro služe da ne zapeku.

Kada budeš radio na kotaču nemoj vrtiti pune krugove sa niplom neko malo po malo. Pazi da kada okrećeš niplu da ti se stvarno nipla vrti oko navoja na žbici a ne da se cijela žbica uvija jer
onda nisi ništa napravio.
SaleFFS

PostPostao/la Thermaltake dana 15. 09. 2017. (11:10)

SaleFFS je napisao/la:Anti seize je isključivo baš za to što piše a ove masti su za podmazivanje i isto dobro služe da ne zapeku.

Kada budeš radio na kotaču nemoj vrtiti pune krugove sa niplom neko malo po malo. Pazi da kada okrećeš niplu da ti se stvarno nipla vrti oko navoja na žbici a ne da se cijela žbica uvija jer
onda nisi ništa napravio.

Onda je nepotrebno nabavljat anti seize ili ?

Da znam malo po malo, gledao sam malo snimke na yt-u.
Thermaltake

PostPostao/la SaleFFS dana 15. 09. 2017. (11:24)

A čuj ja nisam stavljao, nego uvijek malo TF ili slične masti pa mi za sada nije zapeklo. Na vanbrodskim motorima stavljam isto standardnu litij mast na vijke i slične dijelove pa još ništa nije zapeklo a more doslovno uništava sve.

Ako te veseli kupi si :D
SaleFFS

PostPostao/la Thermaltake dana 16. 09. 2017. (10:12)

ChILd_ReBoRn je napisao/la:Stanga je aluminijska, aluminij ne hrđa. Stanga se ne maze ničim, osim karbonskom pastom ako klizi i za laganije pritezanje. Threadlock je dobra stvar na nekim dijelovima. Kocnice, diskovi.. Svašta nešto što se često ne sarafi. Ja koristim litijevu mast. Za HS I BB. Ulje za lanac. To je sve.

Pitanje, štanga od sica se ne maže ničim to mi je jasno, a da li onaj krugić šta stisne vanjski dio rame koji stišće štangu od sica on je željezan kolko sam skužio da li je možda njega sa unutarnje strane pametno malo namazat jer vidim da je već bio kad sam ga skinuo malo fiksnut, počistio sam taj dio kad sam ga skinuo i sa njegove unutarnje strane. Da li da malo anti seize-a namažem po tom unutarnjem dijelu ?
Thermaltake

PostPostao/la Thermaltake dana 17. 09. 2017. (17:41)

Dakle bicikl je fino uštiman i sve, ali i dalje mi lanac zna poskočit dok je u osmoj brzini pa sam malo proučavao i primjetio da jedan zubac krivac za to jer sam ga označio pa pratio i svaki put na njemu poskoči, očito je malo iskrivljen ili nešto pa povlači lanac. Usnimio sam pa možete vidit, vrtio sam unatrag lanac no tako sam par puta zavrtio unatrag u vožnji i krenuo pa kad mi je preskočio neočekivano me malo izbacilo iz takta, mislim da to nije baš sigurno tako da preskoči pogotovo u vožnji, može koštat glave.

Kod: Označi sve
https://vimeo.com/234211263

I šta kažete na ove dvije tvorničke ogrebotine, znači bajk je takav došao, zaokružio sam crveno

Ispod sica malo niže od sredine na gornjem dijelu rame.
https://i.imgur.com/xp3b4Yt.jpg

Zadnji quick release je fino dobio negdje
https://i.imgur.com/GdUpWjF.jpg

I par pitanja

- I kad se mijenja disk da li je pametno prsten sa kojim lockam disk tj. njegov navoj namazat sa anti seizeom ili možda bolje threadlockerom da ne popusti ili da rađe ničim ne mažem.

- I da li na ovu štangicu na kojoj je quick release na prednjoj i zadnjoj gumi smijem metnut malo premium grease ili da ništa ne stavljam ?
Thermaltake

PostPostao/la Veliki Brat dana 17. 09. 2017. (18:19)

Mislim da je sada krajnje vrijeme da malo pažnje posvetiš sebi, umjesto biciklu:

slika
Gledam te!
Veliki Brat

Reputation point: 22

PostPostao/la xlr dana 17. 09. 2017. (20:21)

Vise peljati, pogle, diskovi ti jos nisu ni razdjeviceni :) Te ogrebotine nece narusiti strukturalni integritet dijela, nije to auto, ne sekiraj se. Picajzlitet u mtbu ce te kostati zivaca... Zgrebat ces ga puno vise u sljedecih godinu dana i to neces ni primjecivati.
Ala šu, put pod noge, salji slike nekih voznji i prljavog bajka ;)
♕ Keep calm and fastboot oem unlock ♕
viewtopic.php?f=29&t=86640
xlr

Reputation point: 9

PostPostao/la nooboard dana 17. 09. 2017. (21:11)

@Thermaltake pošto si picajzla, mislim da ti je najbolje uložit novac u kvalitetan alat i vrijeme u proučavanje youtube videa (uz to možda i stranicu Sheldona Brown-a) pa se krenut sam brinut za svoj bicikl i sve uštimavat da radi perfektno.
To ti je stvarno moj savjet, a ne šala ili provokacija, jer će ti se (ako se počneš kak spada vozit) često dogodit da treba npr. pocentrirat kotače/naštelat kočnice i mjenjače/promijenit lanac pa ćeš ovim tempom izgubit živce prije nego potrošiš prvi set guma, a kaj tek onda slijedi ako nove neće odmah dobro sjest na obruč ;)

Uz to ćeš na kraju krajeva uštedit novce (a i vrijeme), jer će ti bit jeftinije uložit u alat nego stalno posjećivati servise

Uživaj u biciklu, umjesto da gubiš živce zbog njega
Eat Dirt
nooboard

Reputation point: 15

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 17. 09. 2017. (21:24)

Moram se i ja složiti sa gore navedenim. AKo si kupio MTB.. ide ga dernjaj po šumi i kaldrmi. Za to je napravljen. Ovo na zadnjem QR-u.. je toliko nebitno da je to strašno. AKo te ipak pati.. špricni crnim auto lakom.. Također ovo na rami... Prve ogrebotine uvijek bole. Sve dalje ni ne primijetiš...

centerlock ne moraš ničim podmazivati. QR ne moraš ničim podmazivati. samo se bolje usereš kad ga skidaš. Naravno.. ne škodi ako je lagano mastan... ali da je neophodno.. nije. Ako g amisliš mazat.. bilo kakva mast ili malo ulja i to je to. Ovaj zub ako te pati.. uzmi dremel i laaaaaaaaagano ga probaj pobrusiti. Iako ja to ne bi dirao. Preskoče lanci i puno gore pa ne poginu ljudi....

Samo ga vozi... Hebeš MTB koji je uglancan...
ChILd_ReBoRn

Reputation point: 27

PostPostao/la Thermaltake dana 17. 09. 2017. (21:40)

Hahah a znam da vam zvučim picajzlasto i to, al jbg ono prvi bajk pa ga svakih par dana i čistim i podmažem lanac i tako :D Vozim se skoro svaki dan posvuda ono ravno, neravno, uzbrdice, nizbrdice...
Ma ovo sam pitao čisto ono da znam kako drugi rade. A što se tiče kanala na youtube-u već proučavam neko vrijeme Global Mountain Bike Network i takve slične, moram priznat dobre stvari i dosta toga sam naučio, jedino tipa servis amortizera mislim da bi bio malo veći čelinđ :D al ovo ostalo je sve uglavnom dosta jednostavno jer sam davno prije servisirao sam sebi MTB no bilo je to davno od tad su napredvoli nenormalno tad nije bilo diskova, rotora, hidrauličnih kočnica itd.
Što se alata tiče, kupio sam dosta tog od alata no dio je stigao dio jos cekam, uglavnom skupljam polako sve šta mi je potrebno, jer ću morat i svoj stari MTB jedan dan osposobit starom da se vozi na njemu, a morao bi i svoj stari BMX Rog koji stoji već duže vrijeme bacit u neku restauraciju i obnovu to je bio mrak bajk, čak na njemu još ima sve original skupa sa gumama koje su sve popucale :D
Thermaltake

PostPostao/la zakrpa78 dana 19. 09. 2017. (11:07)

Nema veze, meni je uvijek drago kad se netko toliko interesira i kad vidiš da pazi na bajk, a ne kao neki koji ga bacaju i deru kao da je wc papir. Vjerojatno su puni para pa mogu...
zakrpa78

PostPostao/la Thermaltake dana 30. 07. 2018. (20:09)

Zanima me neki provjereni servis bicikla u novom zagrebu da ste zadovoljni s njim, točnije me zanima ravnanje kotača, malo je otišao u 8 :D

Malo sam guglao i zapeo mi za oko ovaj Fumić, jel to nešto precjenjeno ili ?
Thermaltake

PrethodnaSljedeća

Natrag na Početnici

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.