Prvi servis ikada (Trek 3500 disc)

lake teme za male mozgove i sve one koji se takvima osjećaju

Prvi servis ikada (Trek 3500 disc)

PostPostao/la Leka dana 26. 01. 2019. (00:29)

Pozdrav,

Vlasnik sam Trek 3500 disc bicikla koji je kupljen 2013. godine u Rog Jomi u vlaškoj, od tada ga nisam nikada servisirao (čak ni prvi servis). Trebalo bi mi promjeniti pakne i poštelati malo mašinicu, pa povodom toga mislim ga na proljeće odfurati konačno na servis. Sada moje pitanje je sljedeće, u koji servis da ga odfuram pošto bih volio da to naprave kvalitetno a u isto vrijeme da me ne oderu žešće :D . Ako imate preporuku za neki servis slobodno recite :) , mislio sam ići u Rog Jomin ili KTM isto u vlaškoj. I što bi se trebalo odraditi na biciklu koji nije servisiran 5-6 god makar nije puno vožen, i na što pripaziti kod servisa.

Unaprijed se ispričavam ako sam fulao mjesto za temu, novi sam na forumu pa nemojte zamjerit. ;)
Leka

Reputation point: 0

Re: Prvi servis ikada (Trek 3500 disc)

PostPostao/la SaleFFS dana 27. 01. 2019. (07:08)

Ako ne želiš potrošiti puno love na servis onda neka ti preventivno pregledaju i preporuče što bi trebalo mijenjati ili poservisirati. Ako pogon i lanac nisu skroz potrošeni onda svakako jedno pranje i podmazivanje nakon toliko godina bi bilo dobrodošlo. Malo pocentrirati kotače. Što se tiče vilice ako je gore M3030 onda se nju ne isplati servisirati jer servis košta kao 3 puta bolja zdrava rabljena vilica. Uglavnom na ovome bajku nema što puno filozofirati. Sve pregledati i počistiti, podmazati, zamjeniti oštećeno i vozi dalje. Eventulno da ih pitaš koliko bi ti uzeli za servis obje glavčine jer svježa mast nakon toliko godina dobro dođe.
SaleFFS

Reputation point: 1

Re: Prvi servis ikada (Trek 3500 disc)

PostPostao/la Leka dana 28. 01. 2019. (12:32)

Hvala na info. ;)
Leka

Reputation point: 0

Natrag na Početnici

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.