Početnik, pomoć pri izboru eBikea

lake teme za male mozgove i sve one koji se takvima osjećaju

Početnik, pomoć pri izboru eBikea

PostPostao/la DreadedMenace dana 13. 06. 2019. (10:18)

Pozdrav,

Početnik i laik, želim kupiti fat ebike, budžet cca. 12.000-16.000 kn, bicikl ću koristiti za cijelogodišnje, svakodnevne vožnje na posao (17-18 km u jednom smjeru), te mi je jako važno da je pouzdan, tj. da mi se ne dogodi da nemam kako na posao.

Već sam bio spreman kupiti Rad Rhino (Rover na američkom tržištu) 2019 (https://radpowerbikes.eu/products/radrhino-electric-fat-bike), kada sam naletio na ovu stranicu https://badpowerbikes.com/. Na netu je gomila reviews, većinom su jako pozitivni, a sad jesu li iskreni, ne mogu znati. Dosta čitam u zadnje vrijeme da je Rad Rhino nekvalitetan, da treba podešavati derailer nakon svake vožnje, da žbice buše zračnice i slično. Znam da u cjenovnom rangu koji sam naveo ne mogu dobiti neki sami vrh kvalitete, ali bih volio da ne moram stalno nešto popravljati i mijenjati na biciklu, ne želim da u prvih godinu dana moram potrošiti još 50% cijene bicikla na održavanje.

Alternativni model koji mi se sviđa otkako sam ohladio od Rad Rhinoa je Cyrusher XF800 https://www.cyrusher.com/en/i/xf800-red-1000w-48v-electric-fat-bike-full-suspension-hydraulic-brakes?sid=2715
Njega čak mogu uzeti rabljenog, pa i isprobati prije kupnje.

Molim stručnije od sebe da mi pomognu oko izbora između ta dva bicikla, škicnu dijelove i vide jel to valja za vozit, ili ću više vremena popravljati nego voziti. Naravno primam i prijedloge za druge modele, ukoliko netko ima bicikl, a zadovoljan je njime, rado ću poslušati dojmove.

Unaprijed hvala na odgovorima i pomoći!
DreadedMenace

Reputation point: 0

Re: Početnik, pomoć pri izboru eBikea

PostPostao/la SaleFFS dana 13. 06. 2019. (10:37)

Neću ništa govoriti oko linkanih bajkova jer ne znam ništa o njima no koliko vidim oprema koja je ugrađena je dosta slaba.

Pretpostavljam da znaš da na ove cijene ide poštarina, pdv i carina?

Da li si razmišljao o ovako nečemu kod nas? Daleko bolje komponente, nije fat ali su gume 2.6 što je i više nego dovoljno za to što ti treba ako hoćeš manji tlak zbog udobnosti i provjereni bosch pogon za kojeg imaš
kod nas jako dobru servisnu podršku.

https://keindl-sport.hr/cube-access-hyb ... vod-26638/
SaleFFS

Reputation point: 1

PostPostao/la DreadedMenace dana 13. 06. 2019. (11:10)

Na Rad nebi trebali ići nikakvi dodatni troškovi, poštarina je free, a šalju iz EU, tak da valjda nema poreza i carine?

Na Cyrushera ide još 200€ poštarine, ali su isto u EU, tak da bi mogao proći bez carine i poreza.

Uzeo bih fat baš zato da me nije briga ni za kišu ni za snijeg.

A slabije kvalitete komponenti sam svjesan, samo što sam laik, pa mi nije jasno jel to baš škart škart, ili pak neki low end entry level?
DreadedMenace

Reputation point: 0

PostPostao/la SaleFFS dana 13. 06. 2019. (11:13)

Aha nisam skužio da su u EU, my bad.

Da oprema je teški low end, ne kažem da neće raditi ok ali dosta loše je to s obzirom na cijenu koju traže a i pitanje je servisne podrške.
SaleFFS

Reputation point: 1

PostPostao/la vjeran dana 15. 06. 2019. (21:50)

Ak oces pouzdan bike onda je to FAT bike, ovaj dio sa strujom ne kuzim, kaj imas 94 godine? Pogledaj si elektricni Norco FAT ak oces pouzdan bike, ovo kaj gledas su makete ne bajkovi.
Zadnja izmjena: vjeran; 16. 06. 2019. (08:12); ukupno mijenjano 1 put/a.
Kad zločin postane zakon, otpor postaje dužnost.
vjeran

Reputation point: 10

PostPostao/la Bagalood dana 16. 06. 2019. (07:30)

Čuj ovog spamera.. Možda je trebao postaviti pitanje u tvojoj Fatbike garaži?

Ontopic:

Da li tražiš e-bike da je kao moped ili tražiš pedelec, koji olakšava pedaliranje, ali ne radi kao neovisni pogon?

Ako tražiš pedelec, imam par poznatih koji voze Konu, Norco i Trek i jako su zadovoljni. Ono što im se ne smije reći je da su se poprilično uprasili otkad pedelecom idu na posao. Treba tjerat bike od cca 20 kg po gradu na žgance. Navika potpomognutog pedaliranja se teško mijenja. Dok su na posao išli običnim bicom bolje su izgledali.

Što se tiče pucanja bušenja zračnica, to ne rade žbice već njihove rupe i to se rješava trakom na obruču. U Decathlonu su jeftine i dobre. Drži ih na višem tlaku i nema problema.

Štelanje mjenjača je uobičajena stvar s vremena na vrijeme te nakon zamjene sajli. Sigurno nije nešto što se radi često, a i da je to je par minuta posla kao na svakom biciklu.
"... Qui non deficere..."
Bagalood

Reputation point: 2

PostPostao/la vjeran dana 16. 06. 2019. (08:18)

Zbice ne buse zracnice, ustvari vozim FAT 1,5 godinu i samo sam jednom busio gumu.
Imali su i fini Haibike elektricni fat mislim Xduro da se zvao. Al probaj na pedale prvo jer 15 km u jednom smjeru je par minuta voznje. A ak nabavis pravi FAT mozemo organizirat prvu grupnu voznju od dva FATa na Sljemenu he he. Kad jednom kupis FAT i izdrzis cjelu godinu na njemu nema natrag. Ak ne mislis vozit prezahtjevne terene onda definitivno FAT rigid uzmes em je jeftiniji em jednostavnije odrzavanje a bajk moze svasta savladat. Gume ispod 4,0 ne dolaze u obzir. He he i da vidis kolko snage nakupis u jednoj godini.
Kad zločin postane zakon, otpor postaje dužnost.
vjeran

Reputation point: 10

Natrag na Početnici

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.