GT Sensor/Santa Cruz

pravite se važni svojim bajkom, komentirajte i budite komentirani...
Pravila foruma
U ovom dijelu foruma možete otvoriti temu u kojoj ćete pokazati svoj vozni park (pritom se misli isključivo na bicikle). Uzmite u obzir da će ta tema biti Vaša privatna virtualna garaža, pa se stoga prezentirajte što ozbiljnije. Bilo bi poželjno da u naslovu teme napišete o kojem se biciklu radi. Najveće dozvoljene dimenzije slika su 800x600 (ili 600x800, ovisno o orijentaciji). Ako se ne budete pridržavali toga, znate što slijedi...

Re: GT Sensor/Santa Cruz

PostPostao/la Notos dana 05. 05. 2019. (12:30)

Evo nešto se malo vozilo i snimalo lokalno negdje sredinom drugog mjeseca. Jako lijepo i toplo vrijeme s obzirom da je tad još službeno bila zima, mada je vrijeme bilo bolje za voziti nego zadnja dva tjedna.
Gore Leustek, dolje devetka. Često to vozim s obzirom da mi je devetka blizu kuće, pa mi je to onda brzinska vožnjica.

Visit my blog:
www.cyclotrail.com
Notos

Reputation point: 2

PostPostao/la Da3MoN dana 06. 05. 2019. (19:05)

koju kameru koristiš
Da3MoN

Reputation point: 0

PostPostao/la Notos dana 07. 05. 2019. (00:40)

Da3MoN je napisao/la:koju kameru koristiš

Snimano je sa gopro 5 i još dodatno stabilizirano sa gimbalom.
Visit my blog:
www.cyclotrail.com
Notos

PostPostao/la Notos dana 03. 06. 2019. (21:48)

Završio 3-tjedni godišnji odmor u Peru-u. Išli cura i ja. Jako lijepo provedeno vrijeme i dosta smo dana proveli planinareći po Andama i kanjonima. Naravno, našao se i koji dan za bicikliranje lokalnim trailovima iznad Cusca.
Prvi put sam doživio da sam ostao bez zraka na spustu, koji realno nije toliko težak, ali kad se spuštaš sa 4000 metara, osjećaš kako ti tijelo jednostavno ne dobija dovoljnu količinu kisika. Iskreno ne znam kako je to voziti uzbrdo na
takvim visinama. Na stazama sam imao većinom 1000+ m spusta i možda +/-50 m uspona i na tim usponima sam ispuštao dušu. Amerikanac koji me furao kaže da živi tamo već 2 mjeseca i još se nije navikao na bicikliranje uzbrdo po tako velikim nadmorskim visinama, a inače je bolje kalibriran od mene jer mu je rodni grad na + 2000. Uglavnom, furao sam i kameru pa se našla i koja snimka ;)

Visit my blog:
www.cyclotrail.com
Notos

PostPostao/la drznedaj dana 04. 06. 2019. (06:10)

Predobro. A kak ste onda odradjivali uspone, zicara, shuttle?
drznedaj

Reputation point: 13

PostPostao/la SaleFFS dana 04. 06. 2019. (07:03)

Ovo izgleda super :D Cura ima želju otići u Peru i to nam je plan kroz godinu dvije. Ovo si išao sam privatno ili preko neke agencije?
SaleFFS

Reputation point: 1

PostPostao/la Notos dana 04. 06. 2019. (07:52)

Išli smo privatno, sa tim da smo tamo po potrebi uzimali agencije za neke određene ture. Imao sam shuttle na raspolaganju, vozili smo cijeli dan od 8 do 17. Bile su uključene dvije vožnje od sveukupno negdje 35-40 km. Od toga je jedno 3-4 sata vožnje autom + ručak i neke čokoladice.
Inače je cijena te priče oko 180 $ ako vas je dvoje ili više, ja sam imao nesreću da sam bio sam pa mi je cijena bila 280 $. Jako skupa priča, ali nisam imao baš imao izbora. Tj. izbor je bio ne voziti ili iskoristiti priliku kad sam već tamo i masno to platiti. Bilo je i jeftinijih agencija za kojih 40-50 dolara niže, al opet su to bili onda lošiji bajkovi, slaba komunikacija preko mailova...
Bili smo završili nešto ranije pa sam pitao vodiča da vidi s vozačem da nas ne vrati u grad Cusco, nego da nas ostavi iznad pa ćemo se mi sami spustiti do grada i to je ta vožnja koju sam prvu stavio.

Što se tiče agencija, Peruanci su jako dobro organizirani i već u hostelima ti nude da ti oni sami srede neka jednodnevna ili višednevna putovanja gdje ti sam izabereš što želiš, a oni ti dogovore agenciju. Često te neke stvari ispadnu skuplje ako ideš sam bez agencije, mada su i te agencije dosta skupe kod njih. Hosteli su im većinom odlični, za 10-13 dolara dobiješ većinom doručak i često za tu istu cijenu imaš opciju da budeš u dvokrevetnoj sobi. Neke hostele u kojima smo bili smo komotno mogli nazvati hotelima s obzirom da su imali bračni krevet sa privatnom kupaonicom. S obzirom da je Peru turistička zemlja, cijene su relativno visoke, ali treba se puno cijenkat.

Pošto sam išao sa curom, bicikliranje nije bila primarno, nego smo išli okolo po trekinzima i istraživali gradove. Jako lijepa zemlja, sa jako šarolikom vegetacijom. Ima svega, od pustinje,planina,prašume, kanjona, vulkana...
Visit my blog:
www.cyclotrail.com
Notos

PostPostao/la drznedaj dana 04. 06. 2019. (08:12)

Ak ti nije problem slozit i sherat neki album fotografija sa putovanja. I sam bi volio putovati, a ovako kad ne bar da mogu pasati oci. Sto se tice foto nisam izbirljiv, daj sto god, nije potrebno fotoshopirati :D
drznedaj

Reputation point: 13

PostPostao/la SaleFFS dana 04. 06. 2019. (08:23)

Da da slike slikeeeeee.... nego hvala puno na objašnjenju. Mi smo više razmatrali preko Hrvatskog kluba putnika, svi koji su išli s njima su pre zadovoljni i jedan od izleta u sklopu tog putovanja osim posjeta machu picchu (što je životna želja cure) je i nekih 60 km vožnje biciklom po cesti smrti.

btw. hoće biti još koja snimka vožnje?
SaleFFS

Reputation point: 1

PostPostao/la Notos dana 04. 06. 2019. (09:32)

Uf, potrajat će to. Još me pere jet lag tako da sam neupotrebljiv na poslu. Došli smo u subotu predvečer, u nedjelju sam išao malo bajkom na sljeme i to sam se umorio kao nikad u životu. Zadnja 3 dana imam ukupno 4 sata sna.
Složit ću još 2 videa. Al to će biti dosta kasnije jer još nisam stigao napisati tekst za one starije vožnje pa bih volio to malo organizirati i posložiti.
Visit my blog:
www.cyclotrail.com
Notos

PostPostao/la Notos dana 04. 06. 2019. (09:57)

SaleFFS je napisao/la:Da da slike slikeeeeee.... nego hvala puno na objašnjenju. Mi smo više razmatrali preko Hrvatskog kluba putnika, svi koji su išli s njima su pre zadovoljni i jedan od izleta u sklopu tog putovanja osim posjeta machu picchu (što je životna želja cure) je i nekih 60 km vožnje biciklom po cesti smrti.

btw. hoće biti još koja snimka vožnje?

Išli smo na machu picchu, ali smo izabrali posjet na način da smo išli prema njemu 4 dana trekinga Inca trailom. To je planinarska staza koju su Inke koristile da bi došle iz Cusca u Machu Picchu preko Andi. Po meni je to bilo jedno od ljepših iskustava iz Peru-a.Čak me se više dojmio taj put nego sam grad :)
Visit my blog:
www.cyclotrail.com
Notos

PostPostao/la adaksinjo dana 05. 06. 2019. (19:28)

ove zgrade na kraju, ko da Narcose gledam. jesi se urokao lokalnih "specijaliteta" u ta 3 tjedna? :D
ChILd_ReBoRn je napisao/la:36/40 gear ratio je 1,00
adaksinjo

Reputation point: 94

PostPostao/la Notos dana 05. 06. 2019. (22:17)

adaksinjo je napisao/la:ove zgrade na kraju, ko da Narcose gledam. jesi se urokao lokalnih "specijaliteta" u ta 3 tjedna? :D

:D
Što je najbolje, tako i izgledaju te njihove kućice. Bez fasada sa dignutim armaturnim šipkama spremnih za buduće naraštaje. Nisam ništa, samo sam žvakao koku i pio čaj
od koke, ali to je kao kamilica kad nije u pravom formatu. Kažu da koka pomaže kod visine, al sumnjam u to, nije mi baš pomagalo. :)
Visit my blog:
www.cyclotrail.com
Notos

PostPostao/la Notos dana 06. 06. 2019. (14:12)

drznedaj je napisao/la:Ak ti nije problem slozit i sherat neki album fotografija sa putovanja. I sam bi volio putovati, a ovako kad ne bar da mogu pasati oci. Sto se tice foto nisam izbirljiv, daj sto god, nije potrebno fotoshopirati :D

Stavljat ću na Cyclotrail FB stranici fotografije sa putovanja, nezgodno mi je da još i ovdje stavljam fotografije.
Visit my blog:
www.cyclotrail.com
Notos

PostPostao/la Notos dana 13. 06. 2019. (10:45)

Evo je vožnja sa Krka. Krenulo se Baške, gore Mjesečevom stazom, pa onda na Obzovu i natrag u Bašku. Jako lijepa i poprilično teška staza. Možda i najteža koju sam vozio na ovako
maloj visini. Treba pripaziti na sunce i pogledati na prognozi ako ima previše vjetra.
Negdje na sredini vožnje sam mogao dobro nadrapati. Seljaci su postavili armaturne šipke koje su povezali žicom da glumi ogradu, jedna od šipki se izvrnula i taman je virila na singlicu.
Nisam je skužio pa sam punom brzinom naletio na nju, zbacila me sa staze, podarala majicu i malo i mene izgrebala. Na kraju sam dobro prošao jer sam naletio bočno na nju, mogao sam
okomito pa se probost.
Još jedan mali pad na spustu jer mi se izmaknuo kamen ispred prednjeg točka, ali sam se dočekao na noge pa nije bilo problema. Uglavnom jako lijepa ruta. Idući put kad budem u Baškoj
ću odvozit spust na Punat.
Visit my blog:
www.cyclotrail.com
Notos

PostPostao/la Notos dana 26. 06. 2019. (17:45)

Malo vožnje sa Učke

Visit my blog:
www.cyclotrail.com
Notos

PostPostao/la Notos dana 09. 07. 2019. (10:55)

Malo vožnje sa Psunja. Tamo ima stvarno puno potencijala. Šuma je na nekim djelovima skroz očuvana i neokrznuta ljudskim djelovanjem (ako zanemarimo činjenicu da su mine pod zemljom) tako da
se mogu vidjeti guste šume. Na dijelovima gdje nema mina se roka šuma i više nego na Medvednici. Žao mi je što nisam odvozio Konjsku stazu jer je skroz zakrčena, ali tko zna, možda se dogodine i pročisti.

Malo o vožnji i gpx:
http://cyclotrail.com/mtb-psunj-pakrac- ... ovo-polje/
Visit my blog:
www.cyclotrail.com
Notos

Prethodna

Natrag na Garaža

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.