Bianchi Sempre pro i ostatak

pravite se važni svojim bajkom, komentirajte i budite komentirani...
Pravila foruma
U ovom dijelu foruma možete otvoriti temu u kojoj ćete pokazati svoj vozni park (pritom se misli isključivo na bicikle). Uzmite u obzir da će ta tema biti Vaša privatna virtualna garaža, pa se stoga prezentirajte što ozbiljnije. Bilo bi poželjno da u naslovu teme napišete o kojem se biciklu radi. Najveće dozvoljene dimenzije slika su 800x600 (ili 600x800, ovisno o orijentaciji). Ako se ne budete pridržavali toga, znate što slijedi...

Re: Bianchi Sempre pro i ostatak

PostPostao/la filip00 dana 10. 12. 2014. (18:55)

Tek sljedeći tjedan nažalost :mrgreen: moram još pokupovat sajle i bužire i odlučit hoću li stavljat adapter za BSA bottom bracket ili kupovat BB30 ležajeve. Muči me malo prvotna ideja za adapter jer ovaj frame ima karbonski bottom bracket, nema uopće aluminijskog rukavca :S
U teoriji, između teorije i prakse nema razlike. Međutim, u praksi...
filip00

Reputation point: 49

PostPostao/la Ziiky dana 10. 12. 2014. (20:12)

Uber!
Kako bi na ovo sjeli karbonski 50mmkotaci :shock:
Scott Scale & Kuota Kharma Race
strava.com/athletes/7103063
Ziiky

Reputation point: 53

Bianchi Sempre pro i ostatak

PostPostao/la maliapostol dana 10. 12. 2014. (20:25)

Probaj odsetati do servisa pa malo procakulati...znas onu dvije glave su pametnije...
Inace ovak crna naglasena izglada predivno na 4. slici a mogu si misliti kad sunce opali pa struktura karbona dode na vidjelo....ljubomora
Ak bus trebal pomoc ili drustvo javljam se..:-)
Odrasto sam al na kratko, bit cu dijete zivot cijeli
maliapostol

Reputation point: 7

PostPostao/la DarioV dana 10. 12. 2014. (20:53)

Krasan frameset, uzivaj u slaganju i voznji.
DarioV

Reputation point: 43

PostPostao/la dhp dana 10. 12. 2014. (22:58)

opa, najs! :o
dhp
Administrator/ica

Reputation point: 30

PostPostao/la filip00 dana 10. 12. 2014. (23:48)

Hvala na lijepim komentarima!

Evo rastavio sam bicikl, poslikao i zamotao aluminijski frame u foliju i kutiju i čeka novog vlasnika. Na novi frame sam smontirao volan, sic, mjenjače, headset, a sad ostalo sve čeka...

Popis za sutrašnju narudžbu (nakon konzultacija oko rješenja za BB) je
-adapter za BB
-spojni pin za lanac
-sajle+bužiri

Usput, za sve koji bi mogli pomoći...jel i dalje stoji prijedlog za adapter direktno u ovaj carbon BB ili bolje ići na BB ležajeve? Nekak mi se više sviđa ideja BSA ležajeva, mislim da će za par godina opet svi lagano vratit se na taj standard...ali me opet djelomično strah onog da je adapter u carbon BB permanentno uprešan :/
filip00

PostPostao/la adaksinjo dana 11. 12. 2014. (00:01)

jel nije najpametnije takve stvari provjeriti sa samim proizvođačem? nemoj se igrati jer ako tu nekaj zezneš, ode rama u kuruzu :D
ChILd_ReBoRn je napisao/la:36/40 gear ratio je 1,00
adaksinjo

Reputation point: 94

PostPostao/la Ziiky dana 11. 12. 2014. (00:18)

Glede BB-a.
Najbolje koristiti frejm onako kako je proizvodjac zamislio.
Ja sam tvoju nedoumicu shvatio ; da te frka jer je leziste BB-a "goli" karbon, a ti bi isao na adapter jer ima alu umetak?

Dramis bezveze. Sastavi po PS-u i vozi.
Malo je frka ispocetka imati povjerenje u frejm od kilo i sitno, pa vilica, pa BB, sve djeluje tako krhko, TT se uvijanpod prstima :) al sve to nestane nakon par voznji.

TapaTalk
Zadnja izmjena: Ziiky; 11. 12. 2014. (00:30); ukupno mijenjano 1 put/a.
Ziiky

PostPostao/la filip00 dana 11. 12. 2014. (00:30)

Poslat ću mail proizvođaču, ofkors. Budem još pretražio strane forume...

Gledam to ovako - jednom godišnje hoću moć rastavit pogon, izvadit ga van, očistit i podmazat i prema potrebi promijenit. Sama ideja da se stalno to isprešava i uprešava mi je koma...mislim da je BSA standard puno elegantniji tu i zato bih htio to imat.

Da je aluminijski rukavac, ne bih uopće razmišljao nego bih odmah bacio adapter i doviđenja, ali budući da je samo karbonski bottom bracket, malo me brine to umetanje adaptera.
filip00

PostPostao/la Ziiky dana 11. 12. 2014. (00:44)

Iskreno, ja sam osobno sretniji sto mi frejm ima threaded bb jer bas i nisam imao srece sa lagerima.
Cesto su mi odlazili, a nekako mi elegantnije odvidat casice :)
Vec sad mi neki kujac drobi u desnom ...

TapaTalk
Ziiky

PostPostao/la IgorS dana 11. 12. 2014. (05:35)

Kolega ima Sempre Pro, ali s Campagnolo grupom. Slagan mu je u A2U (Sovenija) iz dijelova. Ubacili su mu Campagnolo vanjske čašice za srednji pogon koje su za BB30 kućište. Dakle nije uprešavan adapter nego su razdvojene čašice za svaku stranu. Do sada u 2 godine mu se jednom desna strana - čašica izvukla za debljinu kreditne kartice. Kada je bio na servisu to su vratili nazad. Osim toga nije imao nikakvih problema.
IgorS

Reputation point: 6

PostPostao/la filip00 dana 11. 12. 2014. (11:56)

Iz A2U sam ja i naručio frameset :) dućan za apsolutno svaku preporuku. Od komunikacije do podrške do popusta.

Za BB30 sam čuo toliko groznih dojmova i čitao tako očajne reviewe da praktički ne želim uopće isprobavat to ako ne moram. Od škripanja i škljocanja do tog da desni ležaj ode 5x dok lijevi koliko toliko traje. A krutost...ne znam baš da je TOLIKA razlika da će meni to toliko puno značit...mislim da ću preživjet i s običnim navojem :)

No, uglavnom...poslao sam im mail pa da vidimo što će oni reć.
filip00

PostPostao/la Turkehz dana 11. 12. 2014. (14:36)

Ovo više ne izgleda jako pederski, sada može proći pod biseksualno vozilo :D

Sve u svdmu, sviđa mi se više nego ona prijašnja gejana a vjerujem da će i bolje ići :mrgreen:
slika
Turkehz

Reputation point: 22

PostPostao/la filip00 dana 12. 12. 2014. (01:02)

Sutra ujutro idem na put i umjesto da se spremam, ja guglam BB standarde i što je najbolje rješenje za moje muke.

Uglavnom, naučio sam u međuvremenu da na mom bajku nije BB30 nego PF30. U praksi to znači da je unutarnji promjer bb-a 46mm, a ne 42mm kao što je slučaj kod BB30 standarda. To znači da na moj PF30 bottom bracket moraju ići rukavci te u njih bb30 ležajevi ili kao drugo rješenje, ovo čudo ovdje:

slika

Adapter PF30 na BSA.
Dakle, to se upreša u bottom bracket i dobije se BSA standardni bb.

Update kad obavim ugradnju.
filip00

PostPostao/la Goran_injo dana 12. 12. 2014. (07:43)

To je (po meni) za sada na tržištu najbolje i najlakše rješenje za PF30 adater na BSA.
Ostala (KCNC, ROTOR etc) imaju integriranu osovinu sa aluminijskim čašicama koje se uprešavaju, dok je ova od delrina, pa ako nešto pođe po zlu, mekanije je od karbona.

Samo pazi pri ugradnji, vanjski BB mora biti prvo ušarafljen u njih, a tek onda cijeli sklop uprešan u okvir. Ako to ne napraviš tim redoslijedom, uprešano se može razvrtiti u shellu BBa pri zatezanju vanjskog BBa.
Goran_injo

Reputation point: 39

PostPostao/la filip00 dana 12. 12. 2014. (10:09)

Hvala Goran, a jel preporučaš korištenje loctitea uz taj adapter? Usput, vidio sam na netu uprešavanje tog adaptera u frame ali tako da je ležaj naknadno ušarafljen, a ne prije ugradnje. Mislim, meni je svejedno zapravo, ali bih htio to napravit da bude najbolje moguće.

Za uprešavanje sam mislio uzet navojnu šipku i komad čvrstog drva za obložit, ali vjerojatno ima i neki bolji način?
filip00

PostPostao/la IgorS dana 12. 12. 2014. (11:48)

Ja sam jučer u Cannondale uprešavao ovo http://www.driveline.com.tw/_en/product ... d=8&id=247. Stiglo mi je sa Tajvana u nepunih 7 dana od uplate. Dvodijelni je, vrlo sličan Shimanovom Hollowtech ležaju.
Za upresavanje sam koristio vijak M12x150 i dvije vrste podloški jedna je 50mm promjera (na strani rame), a druga 35mm (na strani vanjskog ležaja). Doduše, ja imam alu piksu u karbonskoj rami, pa nisam pravio gumene podloške, ali sam imao u pripremi komad debele gume (3mm), pa bi izrezao podloške koje bi štitile ramu od oštećenja. Nisam koristio nikakav Loctite, samo običnu mast. Vanjske ležajeve sam prije montaže stavio u zamrzivač na 20 minuta, a kućište u rami sam neposredno prije ubacivanja ležaja grijao običnim fenom par minuta.
Bicikl sam probao samo na trenžeru i nema nikakvih zvukova, a ako se pojave s vremenom, lako ću to opet rastaviti i staviti Loctitea.
IgorS

Reputation point: 6

PostPostao/la oye dana 12. 12. 2014. (16:33)

Ovaj plastični sramov adapter imam ja na svom bicu, prošao sam 2kkm bez ikakvih problema.
Trebalo je to biti privremeno riješenje, ali pokazalo se da je jako dobro.
Mislim da je uprešano u ramu sa headset prešom bez loctitea, te onda klasično instaliranje shimanovog bb-a.

Inače prvi izbor bi mi bio praxisov bb, ali ga nije bilo za kupit u to vrijeme.
https://praxiscycles.com/product/shimano-conversion-bb/
oye

Reputation point: 1

PrethodnaSljedeća

Natrag na Garaža

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.