Giant Trance Advanced Pro 1 & Canyon Urban Alfine/Gates

pravite se važni svojim bajkom, komentirajte i budite komentirani...
Pravila foruma
U ovom dijelu foruma možete otvoriti temu u kojoj ćete pokazati svoj vozni park (pritom se misli isključivo na bicikle). Uzmite u obzir da će ta tema biti Vaša privatna virtualna garaža, pa se stoga prezentirajte što ozbiljnije. Bilo bi poželjno da u naslovu teme napišete o kojem se biciklu radi. Najveće dozvoljene dimenzije slika su 800x600 (ili 600x800, ovisno o orijentaciji). Ako se ne budete pridržavali toga, znate što slijedi...

Re: Pivot Switchblade & Giant Defy Advanced Pro 0

PostPostao/la RiderOfTheStorm dana 23. 05. 2018. (11:39)

GCam za S7.
RiderOfTheStorm

Reputation point: 10

PostPostao/la SileTzar dana 23. 05. 2018. (12:55)

Uzeo si Eagle crankset s GXP ili DUB osovinom? Pretpostavljam GXP ako te smetala 30mm osovina na Next-u? Daj poslikaj zube, baš me zanima kako uživo izgledaju, navodno da eagle lanac ne sjeda najbolje ni na jedan aftermarket ili konkurentski chainring.

+1 za XT umjesto XTR rotora, taj Icetech nije na dobrom glasu, fino dobri stari RT76 rotori i ne brineš oko piganja.
SileTzar

Reputation point: 150

PostPostao/la RiderOfTheStorm dana 23. 05. 2018. (14:00)

Ne vidim zašto lanac ne bi nasjeo dobro kad je isti razmak među karikama.
Zupčanik je AB oval 0 offset zbog chainlinea.
RiderOfTheStorm

PostPostao/la SileTzar dana 23. 05. 2018. (15:05)

Meni se činilo da loše sjeda na moj SLX ring, i dok sam tražio konkretan odgovor o kompatibilnosti našao sam da se Eagle lanac loše slaže odnosno bučan je i brže se troži ako se ne koristi SRAMov eagle ring. E sad.
SileTzar

PostPostao/la f_ante dana 23. 05. 2018. (15:45)

Uz ovaj odgovor, niže imaš još pitanja i odgovora.
https://sram.zendesk.com/hc/en-us/artic ... gle-chain-
f_ante

Reputation point: 16

PostPostao/la SileTzar dana 23. 05. 2018. (15:54)

Našao sam to, ali to je očito laž i najebavanje da kupiš njihov cijeli groupset, što ne želim.
SileTzar

PostPostao/la RiderOfTheStorm dana 24. 05. 2018. (19:48)

Ne znam što da ti kažem, meni AB traje dugo. Ovaj sad je na cca 1000km i jedva ima tragove korištenja.
Sigurno je SRAM Eagle zupčanik bolji od starih (koji su napravljeni od maslaca kao i Race Face), ali sam ja sa AB iznimno zadovoljan, prošli na 429T mi je u godinu dana i oko 4k km još bio dobar.
Inače, eagle grupa ima oko 2000km i lanac je na 0.25-0.3 :)

Jedna od maloprije
slika
RiderOfTheStorm

PostPostao/la Emge dana 25. 05. 2018. (15:33)

Ovisi o terenuma di se vozis. Preseli se u Zg i vozi sljeme po svim uvjetima pa ti nece trajati ni 1000km
Emge

Reputation point: 11

PostPostao/la Vuco dana 25. 05. 2018. (15:43)

On barem ima prednost u trošenju radi korozije od morske soli :D
Vuco

Reputation point: 82

PostPostao/la RiderOfTheStorm dana 03. 09. 2018. (21:39)

Malo novosti:

Draga i ja bili do Visa - u Komiži, baš nam je bilo lipo, ja sam svaki dan negdi vozija, proša sam sve vrhove više-manje. Vis je #prosto# brdovit :D

Ima dvi fora staze iz drugog dana, jedna planinarska u sklopu spusta prema Visu i jedna koja se spušta u Komižu, dosta je slična spustu s Vidove gore u Bol.
Čak sam otiša do Titove špilje i kasnije se spušta po skalama nazad - tamo je poprilično strm cestovni uspon za kojeg je Eagle dobro doša.

Treći dan sam otiša skroz na Hum kraj vojne baze i onda pronaša neku planinarsku stazu koja se spušta skroz do Komiže. Nažalost, prva polovica staze je nevoziva jer je dosta obraslo i samo su kamene ploče preko kojih se kliže kao po ledu, a još je i poprilično strmo. Druga polovica je bolja, ali svejedno dosta muke za osrednji spust.

Zadnji dan kad smo se vraćali proša sam po staroj cesti vanjskom stranom otoka i to je definitivno super tura, pogotovo za cestovnjake i valjalo bi posjetiti koju divlju uvalu za bacit banjadu. Nažalost ta intervencija zahtjeva ponovno penjanje na 200-300mNv pa je upitno koliko smisla ima to osvježenje.

Što se tiče opreme, nedavno sam uzea Syncros 50mm lulu da unatoč trendu skraćivanja lule probam malo dužu (stara mi je 35mm) i mogu reći da mi se poprilično sviđa. Kokpit je malo prostraniji, značajno se bolje penje i više pritiska na prednji kraj je zgodno u zavojima.
Također sam napokon montira Vorsprung Luftkappe koji mi je doša pa sam usput napravija i servis vilice.

Nabavih par specijaliziranih alata i svi su poslužili svrsi osim "golf clampa" sa Aliexpressa kojim nikako nisam moga dovoljno stisnuti air shaft da skinem klip zračne komore pa sam treba u servisu s tokarenim aluminijskim nastavkom to napraviti.
Zgodan damper i air spring alat za izbijanje lowersa sam nabavija od Bitula (http://www.bitul.pl), a Unior alat za instalaciju dust wipera od Centra Alata za 50ak kn.
slika

Prvi put kad sam napumpa vilicu, uvukla se jedno 1cm i nikako se nije htjela vratiti, čak i nakon što sam izvadija top cap i transfer shaft što me začudilo jer izgleda da je negdje bio vakum (uvlačila se prilikom kompletne dekompresije obe komore jer na 2017 Fox 36ici je transfer shaft a ne udubljeni stanchion). Tako da sam gurnuo vezicu kod dust wipera na obe dvi noge da izjednačim pritisak u lowersima jer izgleda da je nastao vakuum prilikom sastavljanja i onda kad bi se vilica napumpala, vakuum u lowersima je uvlačio vilicu.

Nakon toga sve je opet dobro i sad ima puni hod.

Vilica sad treba jedno 6-10 PSI više za isti sag i sad je vozim na 90 PSI, međum toliko bolje radi da to nije za vjerovati. Nisam u životu vozija vilicu koja se bolje ponašala. Ne samo da je puno mekša i da upija već i ima bolju podršku u sredini hoda i manje tone pri jačem kočenju.
Ovo bi definitivno preporučio svima koji bi željeli poboljšati rad vilice, nije baš jeftino (oko 600kn me ispalo s dostavom iz Kanade), ali vrijedi para koliko bolje vilica radi.

Također, za iste, blaže staze skužio sam da koristi manje hoda nego prije ali se osjeća puno mekše i udobnije. Dok sam prije na nekim stazama koristio 80-90% hoda sad koristi 60-70%.

Sad mi je palo napamet da možda nabavim Slackerizer headset sa Superstara i probam -1.5 ili 2° otvoreniji kut vilice, a Foxa još dignem na 160mm da kompenziram za razliku u visini kad se kut vilice otvori.
Moglo bi biti zanimljivo za neke žešće staze iako ne znam da li bi bilo previše za generalnu vožnju jer bi ovako kut vilice dovea na cca 65°, no s druge strane svi novi bicikli imaju 65-66° pa ono... :D

Da ne bi bilo sve idilično, prije nekoliko dana smo išli na Murter i odjednom nema bicikle u retrovizoru :o , s frendovog nosača se uspila skinuti ali sva sreća šta sam je veza gurtnom za njegov bajk tako da je ostala visiti i jedina stvar koja je platila je bio sic, sad je malo uži :mrgreen:

slika

Slike Visa niže
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
RiderOfTheStorm

PostPostao/la thezero dana 04. 09. 2018. (07:06)

Mislim da sam te vidio u Omišu oko velike gospe, na onom molu, ali se nisam htio javljat, bio sam u zurbi :D tesko da jos netko ima takav Pivot :D
Bajk je uzivo strava...
Life is short, trails are even shorter.
thezero

Reputation point: 21

PostPostao/la RiderOfTheStorm dana 04. 09. 2018. (08:58)

Nisam bija u Omišu s bajkom. Možda je neki turist? :D
RiderOfTheStorm

PostPostao/la thezero dana 04. 09. 2018. (13:16)

Ne mogu vjerovat, identican bajk :lol:
thezero

PostPostao/la Herr Flick dana 01. 11. 2018. (23:47)

RiderOfTheStorm je napisao/la:Čini mi se da su ga vrhunski pogodili, kako si zadovoljan? Ja gledam Trance Advanced Pro 29 1 samo da stavim XX1 i Maguru na nj :D

Ma što ti gledaš majke ti janje i oca franje :!: :!: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Što opet minjaš bike, pa muke ti ježove čudo da se ovako dugo i ovaj zadrža kod tebe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Herr Flick

Reputation point: 12

Turban!

PostPostao/la RiderOfTheStorm dana 20. 04. 2019. (21:42)

Defy otišao jer sam napokon zaključija kako cestovna bicikla nema smisla :D,

Kenjac došao, i to ne bilo koji, nego Urban, baš kao i naš vrli pjevač - pravi metalac od aluminija.

Malo je šporak i ofucan, baš kao naš Urban

slika

slikaexxon mobil gas station finder
RiderOfTheStorm

Re: Urban Turban

PostPostao/la thezero dana 20. 04. 2019. (22:00)

Nisam znao da bicikl moze u isto vrijeme izgledat dobro i odvratno. Sad znam :D
thezero

PostPostao/la RiderOfTheStorm dana 20. 04. 2019. (22:06)

Bit će to dobro kad se malo upicani i maknu ovi ridikulozni "retro" detalji :)
RiderOfTheStorm

PostPostao/la fawlty82 dana 21. 04. 2019. (07:01)

Odličan je bike!
Ja sam dugo razmišljao o kupnji, ali ipak je prevladala cijena za nekupnju.
Sretno sa bikeom.
fawlty82

Reputation point: 0

PrethodnaSljedeća

Natrag na Garaža

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.