Downhill maxxis cup zagreb

popričajte s ekipom iz kvarta...

Downhill maxxis cup zagreb

PostPostao/la pux dana 29. 01. 2017. (10:09)

Vozdra, mislim da ce malo old school ekipa znat vise o ovoj temi, ali bilo tko se moze ukljucit i dat informacije koje ce dobro doc. Zanima me kuda je isla downhill staza na zagorsku stranu ili svima dobro znana utrka maxxis cup zagreb koja se odrzavala 2003g uz to i par puta Olympus MTB Downhill utrka . Staza je zavrsavala na dnu sedeznice ako se ne varam. Postoji i alternativa za cestu samo ima neka caka kako doc do ceste. Isto tako vecim dijelom je prolazila kroz skijasku stazu pa se sada bas ne zna kuda prolazi. Bilo kakav link,slika,video,karta,informacija,plan,program dobro ce doc sta se tice staze,utrke i puta koji vodi prema cesti za mozda neke narodne planove staze na tom dijelu jer ima dosta potencijala. Zasada samo ovdje zelim vidjet sve okolnosti i mogucnosti sta se tice toga uz vasa misljenja. Naravno bez negativnih komentara u startu da je ne moguce,ne smije se itd :!:
Born To Be Wild
pux

Reputation point: 15

Re: Downhill maxxis cup zagreb

PostPostao/la vincent dana 29. 01. 2017. (23:32)

pux je napisao/la:Isto tako vecim dijelom je prolazila kroz skijasku stazu

Nije baš, bio sam kao gledatelj (Olympus nekoliko puta i Maxxis kad je bila kiša/blato) i trasa je bila zasebna, odnosno samo je presjecala skijašku stazu ako me pamćenje služi. I Olympus i Maxxis su imale skoro jednake trase sa vrlo malim razlikama. Dio trase te staze je sada neprepoznatljiv jer su kasnije bili radovi za Snježnu kraljicu i šuma/staza je devastirana na nekoliko mjesta zbog skijaške utrke. Bio sam pješice prije godinu dana.
pux je napisao/la:Staza je zavrsavala na dnu sedeznice ako se ne varam.

Da, a početak te staze je bio na vrhu sedežnice.
I still believe in god but god no longer believes in me
slika
vincent

Reputation point: 6

PostPostao/la komandantdata dana 30. 01. 2017. (09:33)

vincent je napisao/la:
pux je napisao/la:Staza je zavrsavala na dnu sedeznice ako se ne varam.

Da, a početak te staze je bio na vrhu sedežnice.

Tibokca, ovo zvuči kao bikepark! :idea:
komandantdata

Reputation point: 2

PostPostao/la pux dana 01. 02. 2017. (14:16)

A dal ima neka mapa ili nesto kuda je isla staza?
Born To Be Wild
pux

PostPostao/la pavec dana 01. 02. 2017. (16:52)

Jako tesko da je tada netko imao stravu da biljezi put i vrijeme
pavec

Reputation point: 11

PostPostao/la igor dana 01. 02. 2017. (19:18)

Mnogo je članova foruma "dalo ruke" što na mnogim Olympusima, što na tom jednom Maxxisu. Svi znamo kojim je putem staza išla. Kako veli vincent, slijedile su isti pravac. Cca, kod kontejnera su ušle u šumu između crvenog i zelenog, pa preko zelenog opet u šumu, par skokova, onda Dajakova bukva :( pa van preko zelenog, pod zeleno sidro s jednom bankinom, na dnu sidra prema Erberu, strmopizdina pa oštar desni, van na crveni pa opet u šumu i kroz taj šumarak van na zeleni filter i na dno sedežnice.
igor
Administrator/ica

PostPostao/la pux dana 03. 02. 2017. (09:11)

igor je napisao/la:Mnogo je članova foruma "dalo ruke" što na mnogim Olympusima, što na tom jednom Maxxisu. Svi znamo kojim je putem staza išla. Kako veli vincent, slijedile su isti pravac. Cca, kod kontejnera su ušle u šumu između crvenog i zelenog, pa preko zelenog opet u šumu, par skokova, onda Dajakova bukva :( pa van preko zelenog, pod zeleno sidro s jednom bankinom, na dnu sidra prema Erberu, strmopizdina pa oštar desni, van na crveni pa opet u šumu i kroz taj šumarak van na zeleni filter i na dno sedežnice.

Ovo bi moglo uveliko pomoc!
Kada bi se ta trasa upola obnovila,koliko bi trajao spust? Znam da bi trebalo kompenzirat sa novim linijama jer je stara staza isla dijelovima kojima sada ide skijaska staza.

Siguran sam i da ima privatnih klipova i videa sa te staze koje bi ekipa mozda ovdje stavila ili podjelila? :roll:
Born To Be Wild
pux

PostPostao/la Nidjo dana 03. 02. 2017. (13:48)

Staza na sljemenu je zadnji put čiščena i vožena 2009 godine, čistili smo je mi iz Bk Mamuta.(tad su ljudi još bili složni) I tu godinu je funkcioniralo, donekle. Već tada su bili problemi s prijevozom do vrha, jer staza završava kod jezera, i uvijek su nam srali za shuttle.( 2-3 spusta i steraju te) Liniju koja ne presjeca stazu DSK je 2012 prošao i linija postoji. No Ilegalno kopat,pilit i radit po vrhu sljemena, dok su ti renđeri nad glavom hm hm hm :roll: :roll: :roll: .. Zar misliš da bi to gore bilo zapušteno da postoji dozvola nekog oblika? Bar usmena kako je za Medvedgrad.

Tak da bolje da se ostaviš čoravog posla, jer nažalost, za sada samo možeš naštetit "sceni".
slika
Nidjo

Reputation point: 8

PostPostao/la vincent dana 03. 02. 2017. (16:03)

Nidjo je napisao/la: Zar misliš da bi to gore bilo zapušteno da postoji dozvola nekog oblika? Bar usmena kako je za Medvedgrad.

Kad smo kod Medvedgrada bio nedavno pehaka stazom 50 i na kraju se ta staza spaja s DH stazom Medvedgrad i neki debil je devastirao onaj zadnji jump preko potoka, na doskok je izbacio hrpu šute. Mislim ionako nije puno vozača išlo na skok pa ne znam kome bi to uopće i smetalo!
I still believe in god but god no longer believes in me
slika
vincent

Reputation point: 6

PostPostao/la igor dana 03. 02. 2017. (17:35)

pux je napisao/la:Ovo bi moglo uveliko pomoc!
Kada bi se ta trasa upola obnovila,koliko bi trajao spust? Znam da bi trebalo kompenzirat sa novim linijama jer je stara staza isla dijelovima kojima sada ide skijaska staza.

Siguran sam i da ima privatnih klipova i videa sa te staze koje bi ekipa mozda ovdje stavila ili podjelila? :roll:

Ah, u to doba još nije bilo ekšn-kamera, samo Mini DV, tak da sumnjam da ćeš vidjeti snimku vožnje. Ali pitaj bilo koga od ekipe koju sam spomenuo, vjerujem da svi znaju svaki pedalj staze. Neki su čak još i aktivni na forumu.
igor
Administrator/ica

PostPostao/la Nidjo dana 03. 02. 2017. (20:00)

vincent je napisao/la:
Nidjo je napisao/la: Zar misliš da bi to gore bilo zapušteno da postoji dozvola nekog oblika? Bar usmena kako je za Medvedgrad.

Kad smo kod Medvedgrada bio nedavno pehaka stazom 50 i na kraju se ta staza spaja s DH stazom Medvedgrad i neki debil je devastirao onaj zadnji jump preko potoka, na doskok je izbacio hrpu šute. Mislim ionako nije puno vozača išlo na skok pa ne znam kome bi to uopće i smetalo!

To je naše, dizanje doskoka u procesu, haha
slika
Nidjo

Reputation point: 8

Natrag na Teme za sela i gradove

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.