Trail/enduro staze u Istri?

popričajte s ekipom iz kvarta...

Trail/enduro staze u Istri?

PostPostao/la Katmandu dana 26. 02. 2017. (12:11)

Pozdrav, ukoliko netko zna za bilo kakve kružne trail/enduro staze po Istri bio bih mu zahvalan da iste podijeli.
Znaci nesto sto se moze odpedalirat gore i dolje tj. bez pomoćnog vozila :) Drage volje bih i zajedno pedalirao a i pomogao oko odrzavanja staze/a.
Hvala
Katmandu

Reputation point: 0

Re: Trail/enduro staze u Istri?

PostPostao/la bakaraci dana 26. 02. 2017. (13:00)

zasad mislim da još uvijek nema takve staze, samo par XC staza u istri...nažalost..
jedino da se okupi 30-ak ljudi i da se organizira i proba izgradit neka staza na dobroj lokaciji
bakaraci

PostPostao/la Vuco dana 26. 02. 2017. (14:48)

Enduro staze nisu kružne (jer je i format drugačiji), ali na svaku se može doći pedaliranjem, pa ako oš 3 spusta odraditi - moraš se i 3 puta popeti (najčešće po cesti ili makadamu).

Grožnjan ima 5 ili 6 stage-ova (spust je od 3-8minuta, uspon 20-40), Enduro Sutivanac je imao jednu dobru stazu, ekipa iz Buzeta je iskombinirala dio DH staze sa novim dijelom i napravili su finu stazu, a penješ se po cesti 20-30ak minuta + staza gdje je bio Cunj mini enduro. Rodeši imaju hrpu staza u okolici Rijeke, ali dvije su bile na trci (Trnovo ili Trnovica, sad više ne znam kak se zove gorje) do kojih se isto popne dijelom po cesti, dijelom po šumi.

Možda još od svih regija, bih rekao da Istra odskače na tom području biciklizma i svaka im čast za to.
Vuco

Reputation point: 82

PostPostao/la bakaraci dana 26. 02. 2017. (16:01)

Grožnjan https://www.youtube.com/watch?v=4AQUtbw-y5k biti če i ove godine u Aprilu utrka
pogledaj si njihovu FB starnicu BBK Grožnjan

A blizu je i staza Parenzana,ona je više za laganiju vožnju
bakaraci

Toninho

PostPostao/la Toninho dana 26. 02. 2017. (18:10)

Ima navodno nekakav trail kada se od Istarskih toplica popnes na Zrenj, pa do Livada.
Pitao sam, ali tu nitko ne zna, a na OSM nema nista ucrtano.
Iz Groznjana sam se spustio jednim od ovih staza koje su se vozile za SLOduro i to je jako kratko bilo..
Toninho

Reputation point: 6

PostPostao/la maucina dana 27. 02. 2017. (17:36)

Ako pod enduro spada bilo kakav spust da nije makadam onda vjerujem da svaki brijeg koji ima asfalt do gore ima i neki spust koji bi bio zanimljiv za bajk. Moja preporuka osim vec navedenih je bivša DH staza Graćišće jer nije prezahtjevna i zanimljiva je za enduro. Ako ti se da istraživat vjerujem da ima brdo zanimljivih puteva sta mozda nisu ni označeni nego su ih motori probili
maucina

Reputation point: 2

PostPostao/la ja1ric1 dana 27. 02. 2017. (21:05)

Gračišće zaboravi jer su ga unistili enduro motori.

Ćićarija, Buzet, Učka, Kamenjak, Grožnjan...
ja1ric1

Reputation point: 11

PostPostao/la shoshy dana 28. 02. 2017. (10:16)

Potraži trasu od XC Premantura. Nemoj ju cijelu pratiti, nego kad vidiš obalu, makni se s trase i budi kreativan
Rune & Mary
The better you get, the more fun it is.
- Cam Zink
shoshy

Reputation point: 31

PostPostao/la Katmandu dana 28. 02. 2017. (13:33)

Puno hvala na svim odgovorima. Pod "kružnom" stazom nisam mislio na doslovni geometrijski oblik već samo da se može odpedalirati natrag.
Premanturu (gornji i donji Kamenjak) imam u malom đepu jer sam tamo dvaput tjedno i tražim nešto novo, za stazu Sv. Šimuna aka Gračišće mogu potvrdit da nije u voznom stanju (bar ne bez prethodne konkretne akcije) jer sam prosli tjedan bio, Parenzana je ok za xc ali nedaje dovoljno adrenalina ;)

U Grožnjanu znam da postoje nekoliko staza ali je meni poznata lokacija samo jedne....probao sam naci na netu neku mapu (probao i s Google Earth-om) gdje su ucrtane ostale staze pa da ih probam naci ali bez uspjeha (možda se javi koji lokalac pa baci par instrukcija :) )
A za stazu oko Sutivanca nisam čuo i definitivno je probam pronaci, kao i da Škrbina kod Buzeta ima enduro "kombinaciju" (Vuco hvala)!
Katmandu

PostPostao/la maucina dana 28. 02. 2017. (19:25)

u Buzetu (Škrbina) ti je bolje vozit dh stazu jer je enduro verzija uvela samo par zaobilazaka težih djelova i skokova a sama dh staza nije prezahtjevna a meni je puno zanimljivija. Strava je jako korisna za pronalazak staza. Odes u segment explorer i namjestis da ti pokazuje samo puteve nizbrdo a vecina tih je neki trail.
maucina

PostPostao/la Eugen dana 03. 03. 2017. (22:45)

Najbolji trailovi su definitivno kod Grožnjana. Makadamski uspon do grada nije pre zahtjevan, a staze imaju dulje i kraće. Uglavnom se po stazi spusti 200m nadmorske visine.

Ima jedan spust iz Vižinade prema Mirni, nije singletrack ali je kamenit i može se biti jako kreativan sa skakanjem i linijama. Samo pazi da ne naletiš na ovce jer i one koriste taj put :P. Spust je cca 270m nmv.

Kad se iz Livada po cesti penješ prema Oprtlju na vrhu ima skretanje na trail prema Fakinima, odličan ne pre zahtjevan singletrail, spustiš se skoro 300m nmv, a ako ti na pola bude pre zahtjevno trail je prekinut jednom makadamskom cestom.

Iznad istarskih toplica je bio jedan vrhunski spust koji sam zadnji puta vozio prije 2 godine i tad je bio sav zarastao, pa sumnjam da je sad prohodan. Startalo se koliko se sjećam u Žnjidarićima i spuštalo 400m nmv, prvo kroz šumu i onda po kamenitim serpentinama.

U području Rabca i Labina se trenutno čiste stari i rade novi trailovi. 100 do 300m nmv po spustu, a biti će i ravnijih trailova. Trebali bi biti gotovi do uskrsa i tamo će se moći ići na vođene mtb izlete i moći će se rentati trail bajkove :)
Eugen

PostPostao/la Grofmontecristo dana 29. 09. 2018. (18:26)

Malo kasno se uključujem, ali treba provjeriti stranicu https://www.facebook.com/TriesteMTBTrails/, ekipa radi i vozi trailove po okolici Trsta i zaleđu Kopra. Nažalost nisam nikada vozio, ali se nadam jednom...
Također proširili su bike park u Rabcu i ima par zanimljivih trilova u okolici, kao i na drugu stranu prema Skitači...
Grofmontecristo

Natrag na Teme za sela i gradove

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.