vožnja i psi

popričajte s ekipom iz kvarta...

vožnja i psi

PostPostao/la fawlty82 dana 19. 04. 2014. (14:25)

Pod ovim naslovom ne mislim na lagano cruzanje sa pesom na lajni koji te vuče već na vožnju biciklom po okolnim selima (jer je tamo manji promet) i divljim psima koji ti istrče iz dvorišta i hoće te ugrist.
inače me ne muče previše kad proletiš pored njih, no par puta mi se dogodilo na dugoj uzbrdici da me "zaskoče", pa onda ne mogu baš dat gas samo tako. jednom je bilo skroz blizu, bila je razlika par centimetara između đukelinih zuba i moje noge. :x
i to sam primjetio da što je veća selendra, veća je šansa da ti izleti pes. kakva su vaša iskustva? što ako? svađat se, tuć se, zvat murju? zadnje mi je palo na pamet onaj pepper sprej (ima posebno za pese) i neki nosač na bic i onda "dođi dođi da te posprejam"...
fawlty82

Reputation point: 0

Re: vožnja i psi

PostPostao/la falconzg dana 19. 04. 2014. (14:40)

O da! Znalo je bit svakakvih susreta s psima, doba fora je suzavac, ali ja sam uvjek koristio bidon, znači ti se voziš pas izleti i krene na tebe, a ti odmah za bidon i pošpricaš pesa s vodom i on nezna kaj se događa, meni je to uvjek upalilo do sad. Možda ima netko bolju ideju!?

Sent from my GSmart Maya M1 v2 using Tapatalk
falconzg

Reputation point: 2

PostPostao/la koštica dana 19. 04. 2014. (14:44)

Također koristim bidon i funkcionira
..neznam ja ništa ja sam tu biciklom...
Cannondale F4
koštica

Reputation point: 7

PostPostao/la adaksinjo dana 19. 04. 2014. (15:11)

nemam tih problema, koja god pasmina nas je naganjala po dotki, staneš i podragaš ga. cucek cucka pozna :D
ChILd_ReBoRn je napisao/la:36/40 gear ratio je 1,00
adaksinjo

Reputation point: 94

PostPostao/la minigun664 dana 19. 04. 2014. (16:07)

Prije mjesec dana sam imao bliski susret sa jednim takvim ljubimcem.

Vozim lokalnu cestu i imam još nekih 200 metara uspona prije spusta od 10 %.
Pas leži odvezan pored kuće uz cestu.
Skuži me na nekih 5 metara i samo se digne i dalje nastavi promatrat.
Znači ne reži ili pokazuje neki znak agresije.
Prolazim pored njega i bez upozorenja zgrabi me za nogu.
Kako me zgrabio tako je pustio i maknuo se do kuće.

Stanem par metara dalje i gledam nogu.
Srećom nije me uspio pravo ulovit da zabije zube u meso.

Vratim se natrag i vlasnica tvrdi kako neće on nikoga ugrist, sigurno sam ja njemu išao gurat ruku ili slično...
Samo sam prolazio pored njega glavnom cestom. :roll:
Nije mi se dalo natezat sa policijom, tužbom i slično jer nije bilo neke velike povrede (nije još počelo bolit,a nije izgledalo kao neki ugriz)
Zbog toga mi je žao jer sam trebao zvat policiju da uđe barem u zapisnik da je pas nekoga napao za buduće situacije.

Evo kako je rana izgledala 1, 2 & 5 dan.

slika

Mislim da je svakako pametno nazvat policiju u takvoj situaciji ( lekcija naučena) + svakako otić na hitnu da pogledaju ranu i daju inekciju tetanusa.
minigun664

PostPostao/la dhp dana 19. 04. 2014. (16:17)

bas zbog takvih debila od vlasnika i trebas nazvati policiju, sve i da ti nije nista posebno.
Cannondale CAAD4

Organizirate neki bajk event? Slobodno mi pošaljite PM da vam malo promoviram temu ovdje
dhp
Administrator/ica

Reputation point: 30

PostPostao/la falconzg dana 19. 04. 2014. (16:18)

Užaš! Obavezno to treba prijavit da se vlasnici nauce pameti.

Sent from my GSmart Maya M1 v2 using Tapatalk
falconzg

PostPostao/la fawlty82 dana 20. 04. 2014. (06:41)

najgori su mi takvi "vlasnici" koji ti se jos smiju i kao "ma nece on nikog ugrist". i onda kad se krenes svadjat, jos postanu agresivni i vrijedjat.
fawlty82

PostPostao/la Raxik dana 20. 04. 2014. (11:12)

Također sam mišljenja da si trebao zvati policiju, tužiti i sve što ide uz to, pogotovo jer je bila bahata kučka (zamisli, ti si kriv jer njen pas grize, što i da si išao rukom podragat?) koja nezna vezat psa, kojeg očito nezna ni dresirat.
Raxik

Reputation point: 16

PostPostao/la Mraz dana 20. 04. 2014. (12:09)

Ma Mini je dražio tog cucka 100%, znam ja njega! :D

Šalu na stranu, nije ugodan osjećaj čuti onaj "klap" kada zatvori ralje pored tvoje noge.

Foru za prskanje bidonom nisam znao, a ne znam ni da li bi se toga sjetio. Pepper spray zvuči kao dobra ideja.

U nekoliko navrata kada je cucak išao na mene, sišao sam s bajka i krenuo se prema njemu, glasno mu skidajuće sve svete. Primjetio sam da se brzo smire kada vide da si agresivan i da ih se ne bojiš. Dobra stvar je što te pas zapamti pa drugi put više nije tako hrabar.

Naravno, kad-tad će se naći neki koji neće podviti rep i onda sam naj* :|
They deem me mad for I will not sell my days for gold; I deem them mad for they think my days have a price.
Mraz

Reputation point: 8

PostPostao/la Omerta87 dana 20. 04. 2014. (12:35)

Izbjegavam one djelove Grobnika, okolnih šuma i brda za koje znam da obiluju psima.. To budu najčešće agresivni psi od čobana, čuvari ovaca (ovci, ili kako već) i krava..

Nisam još imao situaciju da me baš napadao pas dok sam bio na bajku, ali uvijek siđem sa njega i budem se kontra strane.. Znači, bajk je između psa i mene :D i laganini prođem nekako..

Nebi nikad PRVI strašio psa i pokazivao mu tko je jači, jer to nije dobro.. Osim kad krene na tebe..

Stvar je u tome što pas ima neki svoj zamišljeni teritorij i ako si blizu njega onda počne opominjat :)
Omerta87

PostPostao/la minigun664 dana 20. 04. 2014. (13:02)

Raxik je napisao/la:Također sam mišljenja da si trebao zvati policiju, tužiti i sve što ide uz to, pogotovo jer je bila bahata kučka (zamisli, ti si kriv jer njen pas grize, što i da si išao rukom podragat?) koja nezna vezat psa, kojeg očito nezna ni dresirat.

Trebalo je zvat policiju bez obzira kakav je vlasnik.
Čisto da uđe u zapisnik da je pas nekoga napao za buduće slučajeve.
Moja je greška šta nisam zvao ali za sljedeći put nema oću - neću.

Mraz je napisao/la:Ma Mini je dražio tog cucka 100%, znam ja njega! :D

Znaš da je taj mjesec baš bio zabavan sa psima.

Dva dana prije u šumi izbjegavam jednoga na cesti i naletim taman na mjesto gdje se iskipao.
Nema veće sreće nego čistit govna sa bajka i sebe. :twisted:

Nakon šta me ovaj ugrizao mislim da je bilo tjedan kasnije dok sam se vraćao iz Delnica prema Ravnoj Gori. Na pola puta nalazi se Dedin.
Malo mjesto posebno po tome da uz glavnu cestu romi imaju kamp.
Taj dan su me jurila 2 kom nekih manjih, da bi par dana kasnije skoro na istom mjestu imao potjeru od 3-4 kom.

Valjda sam ružan ko lopov kada me obožavaju. :D
minigun664

PostPostao/la minigun664 dana 20. 04. 2014. (13:08)

Jedan prigodan video na temu. ;)

minigun664

PostPostao/la fawlty82 dana 20. 04. 2014. (13:26)

ovo kad se zna vlasnik, se da riješiti. vlasnik dobije prijavu i kaznu, pa se možda spameti. ali pas može nahebat, ide kod veterinara na kontrolu i mogu ga čak i uspavat.
problem su ovi pesi dvorištarci koje nitko ne pazi i ovi koji su pušteni. on ak te ugrize, možeš se hebat. nema vlasnika. otić doktoru ili na hitnu da ti bubnu inekciju i trpi bol ak te je jače uhvatio.
možeš sić sa bicikla i postavit bic između sebe i psa i derat se na njega da ga malo zaplašiš, pa odustane.
ili biti puno brži na bicklu, pa odustanu.
moram probat ovo sa bidonom.
što se tiče spreja, on je uglavnom djelotvoran. većina pesa odustane. no oni koji su extra divlji im samo dodaješ ulje na vatru. ;)
fawlty82

PostPostao/la Goco dana 22. 04. 2014. (18:48)

ako si dovoljno precizan igra i cipela pogotovo SPD sa tvrdim potplatom
jednom prilikom iz nekog vinograda izletio neki veliki đukac za mnom, a ja nebudi lijen odapeo nogom i pravo po njušci, baš je fino lupilo, a đukac odmah odustao i vratio se gazdi u vinograd koji se smijao kad me đukac naganjao, a poslje je bilo nešto sa pas mater meni... seljačina... samo sam mu poslao ptičicu (vlasniku)
drugi puta opet đukac krene na mene, a ja lagano iz voleja i opet po njušci samo je pobjegao

inače njuška je psu najranjiviji dio tijela

nebih htio da ispadne kako mlatim pse, ja pse obožavam ali kad mi krene na nogu dobije po njušci pa makar to bio i ženin pas s kojim se igram još od kad je bio štenac

šuma je šuma ali neki red se zna
VIŠE PEDALANJA, MANJE FILOZOFIRANJA
Bol je privremena, ponos je vječan
Goco

PostPostao/la SileTzar dana 22. 04. 2014. (18:59)

Hehe Goco ak ideš ovuda bolje sačekaj da ti još 23 noge izrastu :D
SileTzar

Reputation point: 150

PostPostao/la cuks dana 23. 04. 2014. (08:41)

Hehhehee
cuks

Reputation point: 9

PostPostao/la Ivan1902 dana 23. 04. 2014. (10:56)

Evo majke mi, sad kad sam vidio temu i naslov, pomislio sam još jedna tema o vožnji i tlaku (PSI) :D

Čuvajte se Petruševca, tamo sam je jednom bježao koliko god sam mogao, svaka druga kuća ima psa a rijetko koji je vezan i iza zatvorene ograde...
Ivan1902

Reputation point: 3

Sljedeća

Natrag na Teme za sela i gradove

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.