vožnja i psi

popričajte s ekipom iz kvarta...

Re: vožnja i psi

PostPostao/la BoS dana 23. 04. 2014. (17:11)

Imam istu taktiku kao Omerta - kad pas krene na mene, stanem, bajk između mene i njega, nekoliko puta glasno i smireno "Dobar pes!"... u većini slučajeva gazda će izaći na dvorište i dodatno ga smiriti i problem riješen. Ne pada mi na pamet psa udarati nogom. Zalijevanje vodom iz bidona pomaže. Za pepper sprej ne znam, to bi samo u krajnjoj nuždi.
Sve navedeno vrijedi za ove zagorske cucke koji slobodno trčkaraju po kojekakvim zaseocima - zapravo ne namjeravaju ikoga ugristi, ali eto, pas je pa "mora" trčati za biciklistima :mrgreen: Za one pastirske pse ne bih znao, drago mi je što ih nema tamo gdje prolazim..
BoS

Reputation point: 5

PostPostao/la bumer dana 23. 04. 2014. (17:36)

Goco je napisao/la:ako si dovoljno precizan igra i cipela pogotovo SPD sa tvrdim potplatom
jednom prilikom iz nekog vinograda izletio neki veliki đukac za mnom, a ja nebudi lijen odapeo nogom i pravo po njušci, baš je fino lupilo, a đukac odmah odustao i vratio se gazdi u vinograd koji se smijao kad me đukac naganjao, a poslje je bilo nešto sa pas mater meni... seljačina... samo sam mu poslao ptičicu (vlasniku)
drugi puta opet đukac krene na mene, a ja lagano iz voleja i opet po njušci samo je pobjegao

inače njuška je psu najranjiviji dio tijela

nebih htio da ispadne kako mlatim pse, ja pse obožavam ali kad mi krene na nogu dobije po njušci pa makar to bio i ženin pas s kojim se igram još od kad je bio štenac

šuma je šuma ali neki red se zna

evo ja se slazem sa kolegom moj zadnji susret sa mini pesekom zavrsio sjebanom desnom rukom na dva tj. i lijevom jos vise (masnica doslovce od dlana pa do iznad lakta),
i to kod brzine 40+km/h i glavna stavka krstenje bikea na asfaltu.
sad ako vidim da mi se priblizava bilo koji, usporim ako ne odustaje tenisica u njusku (naravno ako nije neka mrga)
a doma doslovce isto imam par koji kad me vide trce ali barem ne pod bike...
uglavnom sto manji to gori :twisted:
bumer

Reputation point: 2

PostPostao/la solution dana 23. 04. 2014. (20:55)

Ivan1902 je napisao/la:Evo majke mi, sad kad sam vidio temu i naslov, pomislio sam još jedna tema o vožnji i tlaku (PSI) :D

Točno sam isto i ja pomislio.

Uglavnom samo proletim pored pasa pa mi ne stignu ni prismrdit, ali prije tjedan dana na jednom usponu me švrćo ispratio lajući. Skužio sam da nije agresivan već samo misli da brani gazdinu kuću pa sam mu uzvratio lajući. Dobio sam onaj zbunjeni pogled s nakošenom glavom. :?
:mrgreen:
I want some American food, dammit! I want French fries!

Litespeed Toccoa
solution

Reputation point: 13

PostPostao/la Emge dana 06. 05. 2014. (06:59)

solution je napisao/la:
Ivan1902 je napisao/la:Evo majke mi, sad kad sam vidio temu i naslov, pomislio sam još jedna tema o vožnji i tlaku (PSI) :D

Točno sam isto i ja pomislio.

Uglavnom samo proletim pored pasa pa mi ne stignu ni prismrdit, ali prije tjedan dana na jednom usponu me švrćo ispratio lajući. Skužio sam da nije agresivan već samo misli da brani gazdinu kuću pa sam mu uzvratio lajući. Dobio sam onaj zbunjeni pogled s nakošenom glavom. :?
:mrgreen:

Probaj proletiti dogu da te vidim :-D
Te krakate pse treba izbjegavat sirim lukom. Jer treba mu dva koraka i vec je ispred tebe. Tak sam nahebo na njega, iso ga zaobic, trknuo ga u dupe. Zavrsio sam na podu, natukao rame, lagano bubnuo o glavu i odero sic. Opravdanje vlasnika je bilo da on nema gdje slobodno pustit psa osim po sumi.

Sent from my Xperia P using Tapatalk 2
Emge

Reputation point: 11

PostPostao/la ćuk dana 26. 05. 2014. (18:13)

UU, dosta susreta s raznom paščadi sam imo....slijedi šokantna ispovjest :D

Negdje sam pročito, više puta isprobo i čini mi se da psi to uglavnom kuže - kraj psa treba proći visoko dignutih ramena (time mu pokasuješ da si snažan i spreman za borbu ako treba) i obavezno pognute glave (time pokazuješ da ga poštuješ kao "bitnijeg" i ne misliš ga napast, nego samo prolaziš).

Al naravno da ne pomaže svaki put.

Tada se obično bacim u bjeg, seoske đukele uglavnom odustanu čim se malo odmaknu od svog dvorišta, a ako slučajno skužim da mi je njegova glava ušla u moj "radni prostor", tada mu svom snagom lansiram cipelu u glavu. Što jače, to bolje, nema milosti, neka se nauči! To njega sigurno manje boli nego mene pad, ugriz itd... Dvaput sam letio preko gradskih cucaka (koji jure ko muha bez glave i nemaju nikakav osjećaj za prostor oko sebe) i više to ne mislim ponavljat. Đubre se u toj akciji sav zapjenjen od lajanja zaleti meni u kotače, syebe ne samo mene, moj bicikl i robu, nego i sebe ozlijedi, može si i kosti polomit i na kraju mi još budala od gazde dođe srat i prijetit se da će me tužit, istuć... Treba to opizdit svom snagom, i to šta jače to bolje! Špičokom u njušku je idealno. Tako se možda nauči pameti i prestane to radit, a možda mu i spasiš život u budućnosti, jer ako skače pred bicikl, sumnjam da je oprezniji s motorima, autima, kamionima itd...

Ali nekad to sve nije dovoljno ako je đukeletina neko agresivno i brzo mišičavo tele i ne zaustavlja se. Tada bi se desio slijedeći scenarij: skačem s bicikla, tako da ostane stajat između mene i psa, srce mi tako luđački kuca da mi se sljepoočnice tresu, urla on, urlam ja, lupam pobiciklu, andrenalin piči i neznam u biti više šta da radim...prođe nekoliko nenormalno dugih trenutaka i onda on ode svojim putem iz ko zna kog razloga, a meni se od sreće prisere.
ćuk

Reputation point: 2

PostPostao/la xlr dana 26. 05. 2014. (22:53)

Mislim da mene vec znaju na par dionica gdje ima ovih malih "pitomih" avlijanera koji su uvijek odvezani, a dvorista sirom otvorena... cim krene na mene ili skrenem prema njemu i onako divljacki urliknem sto najcesce upali, ili pustim 10ak m ako sam brzi jer kao sto kaze ćuk znaju odustati kada prodjes njihov teren. Naravno, vlasnicima redovito opsujem to pseto s pedigreom. Onaj adrenalin nakon toga je zakon :D

Ove godine sam imao vise susreta s psima i to me uvijek demotivira da idem voziti neke stare rute. Pasmater...
♕ Keep calm and fastboot oem unlock ♕
viewtopic.php?f=29&t=86640
xlr

Reputation point: 9

PostPostao/la fawlty82 dana 26. 05. 2014. (23:00)

upravo to mi je najgore od svega. kad znam da ima neki stalni pas na toj ruti, onda mi se neda vise tuda vozit. bas to, demotivira...
fawlty82

Reputation point: 0

PostPostao/la Fila2mad dana 28. 05. 2014. (06:13)

Ajde da ja svoju pricu izlajem....
Lagana voznja sa obitelji. Zena prva, sin iza i ja zadnji. Iz dvorista odjednom izljece makina marke "seoski plotar", srednja klasa od oko 20kg. Zena ga izbjegne, a sin se usere i stane pred njime. Ovaj se okrece i ide prema njemu. Naljecem ja i ulazim u prostor izmedju njih uz dobro upuceni udarac nogom u rebra (pesu, ne sinu :mrgreen: ). On se okrece a ja bacam bajk i uspijem mu u odlasku napucati dupe. U tom trenu izlazi covjek i dere se da zalaj ja tucem njegovog psa. Odgovaram mu da proba on izaci iz svog dvorista i napasti me pa ce vidjeti. Nakon jos malo obostranog #prosta Filina riječ koja je, eto, zaobilazila cenzuru# i spominjanja uze i sire obitelji nastavljamo dalje.
Sad jedva cekam slobodno vrijeme da se provozam tamo. Ovaj put sam... Bas bi volio da ga prijavim...

Inace, imam jednu gadnu manu: ne bojim se pasa koliko god oni veliki bili ili opasni. To me je vec dovelo u par nezgodnih situacija. Je8es budalu... :grin:

Inace, savjet je da ne izbjegavate mjesta di su takvi psi. Nije nas problem sto ti psi nisu zavezani ni odgojeni. ...hmmm, pricam li o vlasnicima ili psima?.... :grin:
Takve treba prijaviti i kad ih se oplete po djepu, razmislit ce malo.

Sent with smoke signals using p.... dim.
Ne znaš kuda sa sobom??? Pridruži nam se!!!
Fila2mad

Reputation point: 20

PostPostao/la droja dana 21. 05. 2016. (21:33)

Pepper sprej. 40 kn u Pet shopu. Kad vlasnici vide da to držiš u ruci sami sklanjaju pse. Kad mi istrči pas ispred mene na cestu prvo špricam a onda pitam. :) Jer, nema što pas tražiti na cesti, a možda mu špricanjem spasiš život jer neće prije ili kasnije završiti pod kotačima automobila.

U biti se i ne bojim ugriza jer velika većina ih pobjegne već na deranje: "Kući!". Doduše, prošle godine sam imao neugodan susret s tri tornjaka na planini u zabiti. Sprej je spas.

No, ono čega se bojim jeste da mi izleti i da naletim na njega, što je loš scenarij po obojicu. Da vlasnici znaju koliku tužbu riskiraju nikad ih ne bi puštali na cestu. Uglavnom, kupiti sprej, špricati preventivno sve što je van dvorišta. Znam, i ja to ne radim ako pas ne pokazuje agresiju već se samo izderem na njega ali trebalo bi.
droja

Reputation point: 8

PostPostao/la FujiNevada dana 21. 05. 2016. (22:29)

Evo da i ja ispričam svoje iskustvo sa psima.
Ja im se nikad ne suprostavljam nego samo gazim ko lud.
Jednom sam se popeo na vrh brda i vidim ja malo niže od mene ide pas srednje veličine.
Sjedne si on,mislim si nebude me napal i počnem se spuštat dole.
Kad ono prolazim kraj njega počne lajat i naganjat me a ja u prvoj brzini gazim ko lud,a jaka nizbrdica.
Nije me ugrizao nego je cijelo vrijeme trčao kraj mene i lajao.Na pola nizbrdice je odustao.
Jednom sam se vozio po sporednoj cest i vidio nekakvu chiuavu kako leži kraj ceste.
Gledam ja nju,gleda ona mene i najedamput potrči prema meni.Opet ja gazim,nije me uspjela prestići.
Ali poslije takvih susreta adrenalin mi je jako povišen.
My bikes:
TREK 4400
Fuji Nevada 4.0 2011
FujiNevada

PostPostao/la Moshus dana 22. 05. 2016. (08:28)

sve dok ti jednom ne zakači bicikl ili nogu i tako se u full brzini potrgaš niz brijeg....
u više navrata sam imao bliski susret sa psima što u nekim pripizdinama zna biti problem. ako vidim da me naganja uglavnom usporim ili skroz stanem i izderem se na njega što pali u 90% slučajeva. ako to ne upali, tj. ako me nastavi naganjat onda dobiva nogu u gubac. u jednom navratu ni to nije pomoglo pa sam sišao sa bajka na kontra stranu od psa tako da je bajk između mene i njega, lagano podigao bajk i krenuo na njega kao da ću bacit bicikl na njega. onda je bacio šturu.
ali da, suzavac je definitivno najbolja opcija i planiram si ga nabavit.
slika
Moshus

Reputation point: 5

PostPostao/la gospodin zelenko dana 22. 05. 2016. (08:44)

Sprej ol d vej.Jučer sam napravio strateški uzmak pred jarcem,bilo mi drago da sam na bajku jer ih je bilo poprlično i pošto sam city boy nisam znao ak te napadne zabija li se samo ili nastoji i probosti rogovima. Tak da sam odpedlao i vratio se malo nazad da vidim slijedi li me koji,a kad ono na malom proplanku jarac stoji autoritativno,mrko gleda i kreće opet na mene :shock: Onda sam bike ubacio u escaping the billy goat mode i vratio se nazad u civilizaciju istraživati na googleu koliko je jarac opasan haha jer mi je bilo malo žao da nisam ostao vidit kak bi se razvila situacija.
gospodin zelenko

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 22. 05. 2016. (08:52)

Ovo sto je moshus rekao... AKo me krene ganjati po ravnici... nacelno ga ni ne dozivljavam previse.... Ako mi laje 2 cm od gleznja..... svaka cast psima... stvarno su mi drage zivotinjice... al prijatelju moj..... glezanj mi je drazi. Sprintericom u njusku i dovidjenja.. Nisam jos do sad morao silaziti. Gore mi je sa suprugom dok se vozimo.. ona se panicno boji pasa.. p aonda moram urlikat i vrištat na sve ps eu krugu 30 m oko nas.. bili oni vezani.. spavali... ili sjedili na verandi i lizali si yaya.

Ovo sa suzavcem je ok.. smao sto suzavac moras drzatinegdje na dohvat ruke.. ima kakav drzac za ramu? ili moras u majici otraga drzati?
ChILd_ReBoRn

Reputation point: 27

PostPostao/la nooboard dana 22. 05. 2016. (09:19)

gospodin zelenko je napisao/la:...a kad ono na malom proplanku jarac stoji autoritativno,mrko gleda i kreće opet na mene ...

Eat Dirt
nooboard

Reputation point: 15

PostPostao/la gospodin zelenko dana 22. 05. 2016. (09:25)

Sve sam ih jučer pogledo :D ,pogledaj ovaj https://www.youtube.com/watch?v=wAXJmUqlnUw na 0:50 je looom.
gospodin zelenko

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 22. 05. 2016. (09:46)

i sad ne kuzim ovog lika gore... napadne ga ovan.. ovaj ga primi za rogove... ocito je da nije neka mrcina od ovna.. ono.. vidi se.. drzi ga za rogove.. drzi ga za guzicu... i sta ga jednostavno nije zgurao lijevo u grabu.. sjeo na motor i otisao...
ChILd_ReBoRn

Reputation point: 27

PostPostao/la FujiNevada dana 22. 05. 2016. (10:45)

Valjda je ovna poslije bacio u grabu i pobjegao :?
Taj sa gore navedenog videa,to je njegov ovan pa ga se neboji,i već zna s njim.
https://www.youtube.com/watch?v=VibwJp7_-go
Ovo je ko osveta ovnu zato što ga je napadao :D
My bikes:
TREK 4400
Fuji Nevada 4.0 2011
FujiNevada

PostPostao/la gospodin zelenko dana 22. 05. 2016. (11:32)

Izgleda da njima ni sprej možda nebi smetao, nema druge s njim nego svladat tehniku u parteru. One to one man to ovan! Možda se s jarcem treba do smrti borit ,onak mu strefiš polugu na rogu al tvdoglavi neće tapkat papkom.
gospodin zelenko

PrethodnaSljedeća

Natrag na Teme za sela i gradove

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.