vožnja i psi

popričajte s ekipom iz kvarta...

Re: vožnja i psi

PostPostao/la omahen dana 22. 05. 2016. (16:18)

Jednom me pas ugrizao za nogu,malo krvi bilo i tragovi ugriza na nozi. 3 puta na injekcije protiv bjesnoće i jednom protiv tetanusa. Pita dr kakv je pas bio ,jel bio cijepljen :P e moj doktore,nisam ga ispitiavo, meni je bilo da što prije zbrišem da me ne pojede.
Jednom me šarplaninac naganjao ali nije bilo preopasno,bio sam brži od njega.
Imam i sprej ali ga nisam koristio i ne želim dok stvarno nije frka.
Pomaže i zalijevanje psa vodom iz bidona.
omahen

Reputation point: 2

PostPostao/la Veliki Brat dana 22. 05. 2016. (19:12)

omahen je napisao/la:Jednom me pas ugrizao za nogu, malo krvi bilo i tragovi ugriza na nozi. 3 puta na injekcije protiv bjesnoće i jednom protiv tetanusa.

Pa da, nema smisla sprejat jadnog psa dok imaš bar jednu ruku ili nogu još uvijek kol'ko-tol'ko pričvršćenu za tijelo :D
Gledam te!
Veliki Brat

Reputation point: 22

PostPostao/la vuks dana 22. 05. 2016. (21:46)

Pa da, nema smisla sprejat jadnog psa dok imaš bar jednu ruku ili nogu još uvijek kol'ko-tol'ko pričvršćenu za tijelo :D

Ha, ha , ha! Svaka čast! Ovo mi je najjače. :lol: :lol: :lol: Stvarno si dobro rekao. Dićeš sprejat jadnog peseka dok si još živ! :lol: :lol: :lol:
vuks

Reputation point: -1

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 22. 05. 2016. (22:23)

ovo me podsjecha na onog crnog viteza iz potrage za svetim gralom.....:)

Aaaaaa koliko taj sprej pomaže protiv malo jače ekipe? recimo.. danas naletjeli na divlju svinju i srndaća. Nije da su agresivni.. ali u fazi parenja ili kad krmacha ima malde.. zna biti zahebana....

pogotovo sred shume.. u 22:45 :)
ChILd_ReBoRn

Reputation point: 27

PostPostao/la dijagonala dana 23. 05. 2016. (08:35)

ti ih samo pitaj dal su im papci i kopita 26 ili 27,5 ili 29 i miran si...oni će sami glavom bez obzira! :D
nisam bob ali dylan
dijagonala

Reputation point: 21

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 23. 05. 2016. (09:25)

stvarno bi trebao smanjiti te vesele snickerse...
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la droja dana 23. 05. 2016. (09:57)

Ja nalijećem na divlje svinje i jelene stalno. Čak je jednom cijela povorka svinjetina izletila na put 10 m ispred mene i poput teretnog vlaka prošla, ne obazirući se na mene.

Ja doista nisam čuo da su ove životinje ikoga na Medvednici napale, izuzetno su plašljive, mada su se kod nas na brdu navikle na ljude pa ih srećemo. Sprej sigurno ne pomaže jer navodno kad d. svinja se razljuti, ne pomaže ništa. :D

No, protiv tih životinja uvijek možeš stavit bicikl između a i da nalete na tebe, koliko god djelovale opasno, mislim da ih odrastao čovjek zaustavlja rukama bez problema. Doduše, nezgodno je kad se nađeš sam u šumi. Ipak su veće šanse naletiti na lutalicu s PTSP-om na Medvednici nego agresivne svinje, ali od svih životinja ja se ipak najviše poskoka bojim. I protiv njega sprej ne pomaže. ;)
droja

Reputation point: 8

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 23. 05. 2016. (10:06)

Ma sumnjam i ja da ce me ikad napasti.. ali ovo di se vozimo su poprilicno bogata lovista.. i svinja ima poprilicno... Svejedno.. sam po mraku sigurno nejdem.. kud mi nije fora ici sam... Nije da se bojim.. ali mi nije ni nesto prenapeto sam bauljat po sumi, kud uvijek postoji sansa da se spizdim negdje i onda je malo problem ....
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la riceburner dana 23. 05. 2016. (10:22)

omahen je napisao/la:. Pita dr kakv je pas bio ,jel bio cijepljen :P

pa naravno da te pital jel bio cijepljen, ako nije da ga odu cijepit da ne krepa od tebe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
avatar -> http://tinyurl.com/zvtxb73
riceburner

Reputation point: 25

PostPostao/la dijagonala dana 23. 05. 2016. (10:59)

ChILd_ReBoRn je napisao/la:stvarno bi trebao smanjiti te vesele snickerse...

zekapeka malo...
ja kad se sjetim obično uzmem sa sobom neku pseću poslasticu tipa pedigre rodeo pa ako naletim na beštije im bacim komadić dva...al i to nije dobro jer neki se već navikli pa očekuju da svaki put "platim" prolaz...makar uglavnom usporim i polako pored njih,oni laju ja im tepam i do sad je prolazilo bez problema...ak baš navali nogom po njušci pa onda ja za njim dok rep ne podvije :twisted:
nisam bob ali dylan
dijagonala

Reputation point: 21

PostPostao/la omahen dana 23. 05. 2016. (12:05)

Veliki Brat je napisao/la:
omahen je napisao/la:Jednom me pas ugrizao za nogu, malo krvi bilo i tragovi ugriza na nozi. 3 puta na injekcije protiv bjesnoće i jednom protiv tetanusa.

Hm da, zaboravih napisati da sam sprej nabavio nakon ugriza ćuke.
omahen

Reputation point: 2

PostPostao/la slavisha dana 24. 05. 2016. (13:05)

droja je napisao/la:No, protiv tih životinja uvijek možeš stavit bicikl između a i da nalete na tebe, koliko god djelovale opasno, mislim da ih odrastao čovjek zaustavlja rukama bez problema.

Između divlje svinje i sebe možeš jedino beton staviti. To tetejac jedva zaustavlja. Životinje su uglavnom pametnije od ljudi, ne diraš ih i ne diraju te, teško ćeš im baš uletit u teritorijalnu obranu pa da skaču.
Ovuda po zadarskom zaleđu kuda se vozam, a ima tu ekipe koja iste puteve gazi, češće naletim na veće ovčare, nije da već ne znam kakvi su tornjaci ili bižibožesačuvaj šarplaninci, al to su veliki psi koji ne reagiraju lako, tek na realnu opasnost pošto su to čuvari stada uglavnom. Ovi manji znaju poletiti za bajkom, istina je da noga u njušku dobro funkcionira. S 60kg teškom beštijom ne znam baš... Nemam toliko loša iskustva, pas čuva ili stado ili dvorište, usporim, lagano zaobiđem, poštujem njega, ne odajem strah i dobro je. Nerviraju me jedino debili koji ostave otvorena dvorišna vrata pa im pas izleti ko vlada u proračun, al eto...
slavisha

Reputation point: 0

PostPostao/la gospodin zelenko dana 24. 05. 2016. (13:47)

To mi nikad neće bit jasno,ta nonšalantna neodgovornost, ono imam nekog velikog gadnog psa i ostavljam vrata otvorena nek se on šeće...
Neugodno je to sa psima,realno nema puno slučajeva da pas gadno ozlijedi biciklista ali ako si već naletio na zahebaniju situaciju sa nekom mrcinom onda poslije više nisi tak slobodan u glavi.
Fakat najbolje nosit sprej za neke divljine i duže ture, vjerojatno ga nećeš ni upotrijebit al nek se nađe. Da naletim na vepra brijem da bi umro od skamenjivanja,samo bi ostao moj kip u šumi haha.
gospodin zelenko

Reputation point: 9

PostPostao/la FujiNevada dana 24. 05. 2016. (20:47)

Tak sam se ja vozil po šumi i vidim u daljini nešto nalik na lisicu.
Čekam ja bude krenula nekam,bila je na cesti (poljskom putu) i legne si jos k tome.
Nisam htio ići dalje nego čekati da se makne.I krenula je ona ja gas da prodem brzo a kad ono to je bila mačka :D
My bikes:
TREK 4400
Fuji Nevada 4.0 2011
FujiNevada

Reputation point: 0

PostPostao/la RiderOfTheStorm dana 24. 05. 2016. (21:55)

ChILd_ReBoRn je napisao/la:Aaaaaa koliko taj sprej pomaže protiv malo jače ekipe?

:lol:

slika
RiderOfTheStorm

Reputation point: 10

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 24. 05. 2016. (22:37)

ok.. prvo govno koje nadjem.. kad odredim od kojeg je medvjeda.. osjecat cu se sigurnije :lol: :lol:
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la Moshus dana 25. 05. 2016. (07:29)

prije nekih godinu dana sam negdje naletio na izvještaj sa nekog istraživanja gdje su došli do zaključka (prema statistici) da u susretima sa medvjedima daleko bolje prolazi ekipa sa suzavcem nego sa 9mm pištoljem. naravno da se radi o retardiranim amerima jer jedino oni hodaju okolo sa pištoljima. ispalo je da sa tim pištoljčićima samo još više najebeš jer ih samo dodatno raspizdiš, dok od suzavca uglavnom pobjegnu.
slika
Moshus

Reputation point: 5

PostPostao/la droja dana 25. 05. 2016. (08:00)

Reakcija medvjeda na pepper sprej je slična onoj koju sam vidio tijekom špricanja velikih pasa (tornjak, vučjak). Ne useru se od straha ali kombinira im se iznenađenje s peckanjem. Dovoljno da ih se riješiš.

Na 0:58

droja

Reputation point: 8

PrethodnaSljedeća

Natrag na Teme za sela i gradove

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.