vožnja i psi

popričajte s ekipom iz kvarta...

Re: vožnja i psi

PostPostao/la Flying Dutchman dana 28. 05. 2016. (16:57)

Da podjelim svoja iskustva sa psima... bit će malo teksta.

Slučaj 1.

Vozim krug Križevci ->Sudovec->Varaždinske Toplice -> Ludbreg ->Ludbreški Ivanec -> Apatovec -> Križevci

Ljeto, krenuo oko 1800h, znam da ću natrag ić po mraku, al imam lampe i bakterije, nema straha. Za one koji nisu upućeni, između Ludbrega i Apatovca su ŠUME sa velikim štampanim slovima. U tim ŠUMAMA žive ljudi i žive po nekim tamo selima. E sad, običaji takvih sela su, da bi se zaštitili od životinja koje po noći mogu uć u selo, otvore dvorišta i puste cucke s lanca. To smo znali i prije. Te noći smo to osvjestili. :ugeek: :twisted: :o
Dakle, nema rasvjete. Mjesec jedva. Lagana nizbrdica, onako, zamjetna, ja nadirem, ulazim u selo, vidim vrata prvih nekoliko dvorišta otvorena, znaš da to treba gledat, dobro, ali tišina... negdje usred sela, u mrklom mraku... kraj sebe čujem tapkanje nekoliko capa i ono kad noktići lagano zagrebu po asfaltu. Okrenem se, i viđe vraga, nisu 4 šape nego 16. I đavoli neće zalajat nego tek kad vide da ih vidiš. Prvih nešto metara trče u tišini. Kad su ti na pola metra do noge, sva četri udri u lavež.

#prosto#. :mrgreen: :twisted:

Gas. Cesta neravna u vražju mater, ponestalo brzina za šaltat gore. To znači 40-50, vidim obrise ceste, cesta je loša - to osetim, puna rupa i kamen sim kamen tam, #prosto# kad se razbijem, guvernal jedva držim. Žnjaraj dalje, cucki i dalje oko nogu. Bokte čeg su ovi jeli, idu na nuklearni pogon. Ja svatim da jurcam po ljevoj strani ceste i da me pritišću prema grabi. Mislim si #prosto# ovo bi bila dobra vijest za crnu kroniku. A traje to već par sto metara, ajde da usporim i vozim lagano prema njima jer u danim uvjetima očito su brži i ovako će me ubit, prelazimo u napad. Pripremim ja nogu da šutnem prvog. Mali govnari su bežali zamnom sve do table od sela. Kako samo znaju da tabla od sela znači kraj sela pas im mater. Usporim ja na normalno, namjestim lampu koja je odskakanja svetlila posvud sam ne po cesti, iskunem ih sve i zavjetujem se da ću spalit selo do temelja jednog dana ako ne zatvore usrane đukele. Kolki su bili ne znam, bio je jedan fakat veliki šta je u mraku izgledao još veće ko da mu telad serviraju da ga udobrovolje...ono oči ko tanjuri kategorija... i još par nadrkanih satelitića.

U naredna sela ulazio sam na gotovs spreman, al đabe, šta si bliže gradu i ljudi su manje divlji pa uglavnom cucki ostanu na lancu.

----
Godinu dana prije toga, usred dana neko je ostavio 3 komada puštena, jedno drugo selo. Bili su na nizbrdici, na raskrižju, iza zavoja. Tad sam mogao zaglavit jer su praktički samo iskočili iz jarka pred mene, savršena zasjeda. Moral sam na drugu stranu ceste. Tad sam se isto pošteno zasro.

Jedino pitanje, koga potrovat prije, cucke, vlasnike, ili jedne i druge...

PS
I kad te u mraku ganja čopor pasa, sva svetla su ugašena, ako se razbiješ, niko neće znat šta se dogodilo. A bogami ne znaš ni šta đukele planiraju kad su u čoporu ako te obore i namiriše ozljede. Pri toj brzini i u mraku ozljede su garantirane. Ne paničariti, bolje je usporiti, pokušati otići kontrolirano ili se boriti. Razbiti se pri većoj brzini je valjda najlošija opcija jer nije moguće planirati obranu dalje. Nije fora izbor tako odlučiti kad odlučiš usporiti, ali meni se više svidjelo usporiti. Živine dobivaju ako izazovu paniku.
Flying Dutchman

Reputation point: 1

PostPostao/la win32 dana 31. 05. 2016. (09:26)

Nikada nisam išao tako brzo uz brdo kao onog dana kada me ganjalo par Hrvatskih ovčara. :) Bio sam kao strijela...munja.... Daleko najgora iskustva imam baš s navedenom pasminom, nanjuše me i čekaju. :)

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
She's a witch!"
"A witch? How do you know she's a witch?"
"She turned me into a newt!"
"A newt?"
"... I got better.

Monty Python and the Holy Grail
win32

Reputation point: 0

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 31. 05. 2016. (09:39)

nema goreg od bjezanja. I najveci pad ce stati i razmisliti da li da krene dalje, pogotovo ako jos drzite bike u rukama....osim ako nije neko psihoticno pseto koje se hrani ljudima..ili ak ste 150cm sa S ramom. you're f*cked either way...
ChILd_ReBoRn

Reputation point: 27

PostPostao/la filip00 dana 31. 05. 2016. (09:44)

Prošli vikend smo imali bliski susret s tri psa. Nas 10 je vozilo, bili smo u dvije skupine po 4 i 6 ljudi, i obje skupine smo naletjeli na iste čopore pasa koji otvoreno šeću po cesti. Bilo je negdje nedaleko Siska, obične ceste, sredina bijelog dana....ali psi pušteni i luduju po cesti kad prolaziš. Najgore je što su STVARNO brzi. Jednog od pasa smo prolazili s kakvih 40 km/h, taj pas se zatrčao i glatko nas počeo sustizati, rekao bih da se oni zalete bez problema i 55 km/h. Mislim da je zapravo cijela dilema što i kako suvišna....suzavac sa sobom i kad se takvo nešto desi, dok te pas sustigne - tih nekoliko sekundi je dovoljno za izvaditi suzavac i pošpricati ga. Nisam za nasilje niti za mučenje životinja, ali ti vlasnici su *ebeno retardirani. Te jadne pse niti dresiraju, niti čuvaju, a ako ga ne pokupi auto i ne ubije, onda će podletit nama pod kotače i onda će X ljudi završiti s ozbiljnim ozljedama...pa se ti objašnjavaj kasnije.
U teoriji, između teorije i prakse nema razlike. Međutim, u praksi...
filip00

Reputation point: 49

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 31. 05. 2016. (09:48)

uvijek se mozes spustiti na njegov nivo :)

slika

P.S. Vucjak je pustio prije nego ja, al da je snazan...je :)
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la ol_dirty dana 31. 05. 2016. (09:53)

špricanje vodom iz bidona pomaže u 99% slučajeva.
suzavac je pizdarija jer možeš zašpricati sebe ili nekog u ekipi s kojom voziš.
ol_dirty

Reputation point: 4

PostPostao/la gospodin zelenko dana 31. 05. 2016. (09:54)

Kvalitetna čeljust Child nema šta :)
gospodin zelenko

Reputation point: 9

PostPostao/la Flying Dutchman dana 22. 06. 2016. (09:49)

Flying Dutchman

Reputation point: 1

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 22. 06. 2016. (16:00)

madafakin pishurija :))))))
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la Nik dana 28. 06. 2016. (07:38)

Nik

Reputation point: 21

PostPostao/la Moshus dana 28. 06. 2016. (09:15)

"ma neće vam oni ništa, samo se hoće igrati..."
slika
Moshus

Reputation point: 5

PostPostao/la gospodin zelenko dana 28. 06. 2016. (10:12)

Nik je napisao/la:Evo moje vikend situacije:

https://picasaweb.google.com/0Slavek0/6 ... 8721024290

Uff ovo je maksimalno gadno,to kaj slika izgleda pomalo idilično samo povećava horor, stvarno zahebana situacija naći se usred ničega i naletit na ogromne tornjake ili slične pse.
gospodin zelenko

Reputation point: 9

PostPostao/la ivke dana 28. 06. 2016. (10:45)

Sprej bi jos mogao imat plus u tome sto "puhne" a zivotinje pusu kad su ljute pa nam to mozda prikrije strah. Jos k tome, vjerojatno ih nikad nista nije tako zapeckalo pa se uplase i povuku.
Mladić sa motorkom traži djevojku sa šumom ;)
ivke

Reputation point: 10

PostPostao/la strolc dana 26. 10. 2016. (14:02)

Dostavljači novina upotrebljavajo dezodorant u spreju.Psi to ne vole.
strolc

PostPostao/la strolc dana 26. 10. 2016. (14:04)

ChILd_ReBoRn je napisao/la:uvijek se mozes spustiti na njegov nivo :)

slika

P.S. Vucjak je pustio prije nego ja, al da je snazan...je :)

Radna linija Njemački ovčar nikad ne pušta prvi :mrgreen:
strolc

PostPostao/la Highwayman dana 26. 10. 2016. (20:16)

Taj nije original mejd in dojčland,,, sklapaju ga svugdje po EU, ko i vw
Highwayman

Reputation point: 3

PostPostao/la strolc dana 26. 10. 2016. (20:41)

Highwayman je napisao/la:Taj nije original mejd in dojčland,,, sklapaju ga svugdje po EU, ko i vw

Prje pola godine nazad tražio sam isključivo sivog N. ovčara.
Pesek je sad 1g. iz uzgajevačnice made in Samobor.Odličan :P
strolc

PostPostao/la Highwayman dana 26. 10. 2016. (21:14)

Onda tvoj nebu pustil prvi
Highwayman

Reputation point: 3

PrethodnaSljedeća

Natrag na Teme za sela i gradove

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.